Barcelona
Barcelona 4:1 Deportivo Alaves

Suarez uništio Alaves, Barcelona i dalje drži vrh ljestvice

Matej Kačan • subota, 21.12.2019.

Utakmicu 18. kola španjolske La Lige u Barceloni su odigrali istoimeni domaćin te Deportivo iz Alavesa, a katalonski je velikan bio siguran s 4:1...

Barca je nakon uspavanke u El Clasicu pokazala zavidnu ubojitost, a kao žrtva je idealno naišao Alaves koji je u slaboj formi te četiri utakmice ne zna za pobjedu. Katalonci su goste ispratili s četiri lopte u mrežu, a u sva četiri gola ključne je uloge imao Urugvajac Luis Suarez.

Nije Barcelona prikazala baš nešto dominantan i sjajan nogomet, ali ono malo šansi što je imala je pretvorila u pogotke. Tako su sva četiri udarca u okvir gostiju završila u mreži, a prvi je djelo Griezmanna u 14. minuti nakon sjajnog proigravanja od strane Suareza.

Utakmica je mirovala do smiraja prvog dijela, a vrijedi tek izdvojiti pokušaj Messija u 39. minuti koji ide pokraj vrata. Baš kada su se momčadi spremale za veliki odmor Suarez je upisao svoju drugu asistenciju. Ovaj put je uposlio Artura Vidala koji ne griješi i postavlja 2:0.

U drugom poluvremenu zube su malo pokazali i gosti. Ruben Duarte ubačajem je pronašao glavu Perea Ponsa koji iz blizine smanjuje na 2:1, ali tek 13 minuta kasnije ukazao se Messi koji s ruba kaznenog prostora savršeno pogađa za 3:1, a Suarez upisuje i svoju treću asistenciju.

U 74. minuti sve je gotovo. Igrač Alavesa igrao je rukom u svom kaznenom prostoru, a najstrožu kaznu realizira baš Suarez za svoj jedini pogodak uz tri asistencije na današnjoj utakmici i velikih 4:1.

Barcelona tako nastavlja mrtvu trku s Realom za vrh ljestvice, a ovu pobjedu je Ivan Rakitić odgledao s klupe za pričuve.