Debakl Lillea kod Monaca, Subašić pocrvenio

Jan Šneler • subota, 21.12.2019.

Kompletirano je 19. kolo Ligue 1, posljednje u ovoj kalendarskoj godini, a najveće iznenađenje bio je težak poraz Lillea na gostovanju kod Monaca...

Današnjim susretima kompletirano je 19. kolo Ligue 1 te nakon pola odigrane sezone situacija na tablici izgleda prilično složeno. Ne toliko na samom vrhu gdje PSG još uvijek ima ogromnu prednost, ali za sva druga mjesta velika borba će se nastaviti u sljedećoj kalendarskoj godini.

Šokantan poraz večeras Lille je doživio na gostovanju kod Monaca. Naročito čudi takav težak poraz s obzirom na to da su gosti poveli u 13. minuti preko Victora Osimhena. Ipak to slavlje nije dugo trajalo jer Monaco dobrom igrom dolazi do preokreta. U 23. minuti Gelson Martins izjednačuje, da bi šest minuta kasnije Balde Keita sjajno pogodio za 2:1.

To je bio početak kraja Lillea. U nastavku Monaco potvrđuje pobjedu. U 53. minuti Wissam Ben Yedder zabija svoj prvi pogodak za 3:1, a samo desetak minuta kasnije pogađa i drugi put za ogromno vodstvo. U sudačkoj nadoknadi Kamil Glik postavlja konačnih 5:1. Zanimljivo, iako je bio na klupi, Danijel Subašić zaradio je crveni karton u 77. minuti zbog prigovora sucu. Ipak, uz veliki pljesak domaće publike, otišao je put svlačionice.

Što se tiče drugog hrvatskog nogometaša, Domagoj Bradarić odigrao je svih 90 minuta za Lille i bio jedan od najboljih u prilično propusnoj gostujućoj obrani.

Dvije vodeće momčadi Ligue 1, PSG i Marseille večeras nisu kiksale. Marseille je glatko svladao Nimes s 3:1. Iako su od početka bili bolji, domaći su došli do prvog gola tek u 46. minuti. Autogol je postigao Sofiane Alakouch. Par minuta kasnije, Francois Letexier poništio je pogodak Marseilleu, ali je u 65. minuti Dario Benedetto pogodio za 2:0.

U samoj završnici Dimitri Payet pogodio je za velikih 3:0, a konačni rezultat postavio je Anthony Briancon postigavši počasni pogodak za Nimes. Duje Ćaleta-Car odigrao je vrlo dobro svih 90 minuta za Marseille.

PSG također nije imao problema protiv Amiensa. S dva pogotka Kyliana Mbappea te po jednim Neymara i Maura Icardija, Parižani su došli do nove pobjede. Gosti su imali prilično malo prilika, većinom su se branili, ali uspjeli su postići pogodak u 70. minuti. Strijelac je bio John Mendoza.

Izdvojimo još nove propuštene bodove Lyona te novi poraz St. Etiennea. Lyon je na gostovanju kod Reimsa odigrao neriješenih 1:1. Gosti su imali veliku šansu u 83. minuti, ali Moussa Dembele promašio je kazneni udarac i tako stajao svoju momčad vrijedne pobjede. Lyon trenutno drži slabu 12. poziciju na tablici.

Što se tiče St. Etiennea, upisali su treći poraz u nizu. Danas je bolji bio Strasbourg. Domaći su vodili s 2:0 pogocima Ludovica Ajorquea i Adriena Thomassona, a St. Etienneu nije pomogao niti pogodak Ryada Boudebouza iz kaznenog udarca u 73. minuti.

Dodajmo također kako je Bordeaux poražen na gostovanju kod Rennesa s 1:0, a Toma Bašić igrao je za poraženi sastav sve do 88. minute.

• Obrisan korisnik23.12.2019. u 14:27
    Jer kad igrač zabije između dva stopera onda je kriv bek s čije je strane došao centaršut.
  • SSG7922.12.2019. u 00:51
    4 od 5 golova su pali sa Bradariceve strane. Toliko o tome kako je bio bolji od lošijih