Premiership, 18. kolo, 22.12.2019, 17:30 h
Tottenham 0:2 Chelsea
Chelsea

Chelsea odigrao sjajnu utakmicu i u gostima svladao Mourinhov Tottenham

Branimir Korać • nedjelja, 22.12.2019.

Veliki londonski derbi između Tottenhama i Chelseaja otišao je na stranu gostiju. Chelsea je odigrao jako dobru utakmicu, na kraju je slavio i s 2:0, a Frank Lampard odnio je pobjedu nad "učiteljem" Joseom Mourinhom...

Uvod u sam londonski derbi govorio je kako su Spursi u prednosti i u ulozi favorita, ali Chelsea je odigrao svoju najbolju utakmicu u zadnjih mjesec dana pa možda i duže. Navijači Chelseaja će reći - u idealno vrijeme.

U zadnjih pet kola Spursi su imali četiri pobjede i poraz, a Chelsea četiri poraza i pobjedu. Na terenu se uopće nije vidjelo da je Tottenham u boljoj formi, Spursi su se mučili, a Chelsea je letio travnjakom, bio pozitivno agresivniji i opasniji.

Od početka je Chelsea izgledao bolje i to mu se isplatilo u 12. minuti. Mateo Kovačić pronašao je Williana koji se bez problema riješio Lucasa Moure, ušao u sredinu i sjajno pogodio suprotni kut.

Embed from Getty Images

Tottenham je prvi put ozbiljno zaprijetio nakon pola sata igre. Sissoko je odlično pronašao Kanea koji s desetak metara puca ipak preko gola.

U samoj završnici prvog poluvremena potpuno zasluženo kazneni udarac za Chelsea. Isprva je dosuđen prekršaj Marcosa Alonsa u napadu, ali nakon pregledavanja snimke odluke je potpuno okrenuta. Što se dogodilo? Gazzaniga je išao na loptu, promašio ju je i zabio se u Alonsa. Kazneni udarac čist, a Willian precizan s 11 metara za 2:0.

Nikakvih promjena na bolje za Spurse nije bilo u nastavku susreta, čak štoviše. Prvo je u 55. minuti ipak opravdano poništen pogodak Tammyja Abrahama koji bi odveo Chelsea na 3:0, a u 62. minuti Spursi ostaju s igračem manje.

Nakon dvoboja s Rudigerom na travi je ostao Heung-Min Son koji sa zemlje udara Rudigera nogama po rebrima i nakon pregledavanja snimke Korejac mora van.

Igrač manje i općenito loš nastup za Tottenham su značili siguran put u poraz. Niti osam minuta nadoknade nije pomoglo Spursima da stvore iole kvalitetniju priliku. Ostalo je 2:0, Chelsea je potpuno zasluženo uzeo sva tri boda.

Mateo Kovačić dobro je odradio 68 minuta prije nego ga je zamijenio Jorginho.