Premiership, 19. kolo, 26.12.2019, 13:30 h
Tottenham 2:1 Brighton & Hove
Brighton & Hove

Tottenham preokretom do pobjede nad Brightonom

Jan Šneler • četvrtak, 26.12.2019.

Boxing Day u Premiershipu susretom su otvorili Tottenham i Brighton, a uz tešku muku do pobjede su stigli Spursi rezultatom 2:1...

Jedan od najuzbudljivijih dana za nogometne zaljubljenike je počeo. U prazničnom raspoloženju, globalno popularni Boxing Day pobjedom je otvorio Tottenham. U susretu 19. kola protiv Brightona, Spursi su imali jako puno problema, ali su u drugom dijelu susreta preokrenuli rezultat.

Početak susreta nije bio pretjerano uzbudljiv. Obje momčadi vrlo su mirno ušle u utakmicu, prilično oprezne i orijentirane prvenstveno na obrambene zadatke. Tottenham je malo pojačao ritam sredinom prvog dijela i čak postigao pogodak koji je ipak bio poništen nakon intervencije VAR-a.

Tottenham - Brighton & Hove Albion Rezultati uživo

Kako se kraj poluvremena bližio, gosti su bili sve opasniji i u 37. minuti došli do vodstva. Centrirao je iz slobodnog udarca Pascal Gross, a najviši u skoku bio je Adam Webster koji je glavom zakucao loptu u mrežu. Šok za sastav Josea Mourinha taman prije odlaska na odmor.

U nastavku, rani pritisak Tottenhama koji je urodio izjednačenjem već u 53. minuti. Harry Kane lijepo je pucao, gostujući vratar obranio, ali iz odbijene lopte Kane u padu pogađa za 1:1. Prilično spretan pogodak, ali i majstorski izveden udarac engleskog napadača.

Iako su prilično rano u nastavku primili pogodak, gosti se nisu obeshrabrili pa je tako Gross mogao donijeti novo vodstvo Brightonu. Ipak, Paulo Gazzaniga bio je na mjestu. Konačno, bolja igra Spursa dolazi na naplatu u 72. minuti.

Serge Aurier je nakon ubačaja u šesnaesterac lijepo ostavio za Delea Allija koji iz teške pozicije pogađa neobranjivo. Bio je to polulob i još jedan spretni, ali sjajni udarac igrača Tottenhama. Brighton je htio brzo uzvratiti, ali neuspješno, a do kraja su domaći mogli još koji puta zatresti mrežu gostiju, no rezultat se nije mijenjao.