Chelsea podbacio protiv Southamptona, Artetina era krenula remijem, Ancelottijeva pobjedom

Mihaela Bradovski • četvrtak, 26.12.2019.

Chelsea je potpuno podbacio protiv Southamptona i upisao domaći poraz, Mikel Arteta remizirao je u debiju protiv Bournemoutha, a Carlo Ancelotti krenuo je na klupi Evertona pobjedom...

Nakon sjajnog nastupa protiv Tottenhama, Chelsea je potpuno podbacio na Boxing Day protiv Southamptona. Odradio je vrlo skromnu utakmicu, jako teško dolazio je do prilika i na kraju je poražen 2:0.

Nije to bila niti sjena onog Chelseaja koji je potpuno nadigrao Mourinhov Tottenham. Nije bilo baš nikakve ideje na koji način probiti vrlo čvrstu obranu Saintsa.

Problemi su se javili od samog početka susreta, bilo je jasno kako je Chelsea bezidejan i ne pronalazi nikakvo rješenje za goste, a od 31. minute bio je i u rezultatskom minusu kada je mladi Michael Obafemi lijepo zabio.

U drugom dijelu gosti su došli i do drugog pogotka preko Nathana Redmonda i tu je bilo posve jasno tko će uzeti sva tri boda. Mateo Kovačić propustio je ovaj susret zbog kartona.

Arsenal je s Mikelom Artetom na klupi odnio bod s gostovanja kod Bournemoutha s kojim je remizirao 1:1. Na kraju Arsenal može biti zadovoljan ovim ishodom, gubio je od 35. minute, ali Pierre-Emerick Aubameyang bio je na pravom mjestu u 63. minuti i zabio za 1:1.

Jedini pogodak za domaćina postigao je Dan Gosling.

U dvoboju momčadi koje se bore za opstanak Aston Villa je upisala pobjedu protiv Norwicha 1:0 i ostavila ga na dnu ljestvice. Strijelac za pobjedu bio je Conor Hourihane.

West Ham je imao vodstvo u gradskom derbiju protiv Crystal Palacea zahvaljujući golu Roberta Snodgrassa, međutim u 68. minuti Cheikhou Kouyate zabio je za poravnanje, a u 90. minuti Jordan Ayew osigurao je pobjedu domaćinu.

Carlo Ancelotti debitirao je na klupi Evertona pobjedom 1:0 protiv Burnleyja. Potpuna dominacija Evertona koji je bio puno bolji protivnik i zasluženo je slavio golom Calvert-Lewina.