Calvert-Lewin donio tri boda Evertonu, Watford uvjerljiv s desetoricom

Matej Kačan • subota, 28.12.2019.

20. kolo engleske Premier lige nastavilo se s tri susreta u 16 sati, a imali smo vrlo raznovrsne rezultate...

Dvoboj susjeda na ljestvici u Newcastleu završio je pobjedom gostujućeg Evertona koji je svojim drugim slavljem u nizu dostigao i prestigao svog današnjeg suparnika na desetom mjestu tablice. Tako je Newcastle 2:1 porazom ostao na 25 bodova, ali je 11.

Junak Evertona bio je Dominic Calvert-Lewin koji je postigao oba pogotka za Everton, a prvi je stigao u 13. minuti nakon kornera. Mreže i igra su mirovali do drugog poluvremena, a u 56. minuti 1:1 postavlja Fabian Schar na asistenciju Andyja Carrolla koji mu je dodao svojim najjačim oružjem, glavom. Kratko su trajale nade "svraka" u bod jer tek osam minuta kasnije Calvert-Lewin donosi 2:1 i veliku pobjedu za Everton.

Još jedan dvoboj sredine ljestice gledali smo u Southamptonu gdje su domaćin i Crystal Palace podijelili bodove. Southampton je dominirao posjedom i prilikama, ali nije kod kuće uspio potvrditi iznenađenje protiv Chelseaja i izboriti treću pobjedu u nizu. Prvo poluvrijeme bilo je poprilično dosadno pa su se svi bitniji trenuci osim poništenog pogotka Maxa Meyera u 16. minuti odvili u drugih 45 minuta.

Što je oduzeto Meyeru, to je uspio James Tomkins glavom u 50. minuti i Palace vodi. Nakon pogotka Southampton je stisnuo u potrazi za bodom ili sva tri, a nagrada je došla u vidu grozne pogreške braniča Palacea što je iskoristio iskusni Danny Ings za 1:1 u 74. minuti. Do kraja je domaćin prijetio, ali je na kraju svega ostao neriješen rezultat.

Dvoboj dvije ekipe u zoni ispadanja pripao je nogometašima Watforda koji su nekako ipak zaredali s tri utakmice bez poraza, ali su na utakmici najviše posla imali vratar Ville Heaton te sudac Hooper. Potonji je podijelio čak šest žutih kartona od čega su dva zbrojena u jedan crveni, a svirao je i jedanaesterac za Watford.

Domaćina je u vodstvo doveo Troy Deeney pri kraju prvog dijela, a činilo se da će teško Watford zadržati sva tri boda jer je u 51. i 57. minuti Adrian Mariappa dobio po žuti karton te je morao na ranije hlađenje. Ipak se desilo upravo suprotno te je prvo Deeney s bijele točke povisio na 2:0, da bi Ismaila Sarr u 71. minuti postavio 3:0.