Tottenham kiksao kod Norwicha, Leicester do slavlja u Londonu

Matej Kačan • subota, 28.12.2019.

Još dvije utakmice odigrane su u sklopu 20. kola Premier lige, a nogometaši Norwicha priredili su još jedno iznenađenje remijem protiv Tottenhama...

Jose Mourinho upisao je prvi veći kiks na klupi Tottenhama. Norwich se ove sezone već iskazao skalpovima nad najvećima, a i za Tottenhamove trupe je gostovanje kod "kanarinaca" bilo pretvrd orah. Kao što bi i očekivali Tottenham je dominirao i napadao, ali je Norwich bio konkretniji i tek je jedanaesterac spasio goste iz Londona od poraza.

Mrežu Spursa načeo je Mario Vrančić u 18. minuti te je tako kaznio Tottenham za promašaje Kanea i Allija u ranoj fazi susreta. 15 minuta kasnije Vrančić pronalazi Pukkija koji trese mrežu, ali se rezultat ne mijenja radi zaleđa u akciji za pogodak. Ostalo je tako 1:0 i na poluvremenu.

Drugo poluvrijeme donijelo je pravu dramu. Prvo je Christian Eriksen predivno pogodio iz slobodnog udarca za 1:1 u 55. minuti, ali samo šest minuta kasnije Norwich opet vodi. Jedna duboka lopta u prostor nezgodno je pogodila Sergea Auriera te se od desnog bočnog odbila u gol Tottenhama za 2:1.

Tottenham je ipak do boda došao u kasnoj fazi susreta. Zimmermann je zakasnio u jednom startu na Kanea u svom šesnaestercu, a sudac je pokazao na bijelu točku s koje je siguran upravo Kane za 2:2 i podjelu bodova koja Tottenham zasad ostavlja na petom mjestu iako prijete Wolvesi, Sheffield i Manchester United.

Nezgodno gostovanje imao je i Leicester koji je ipak uspio proći neokrznuto i tako prekinuti niz od dva poraza koji su došli od dvije najjače ekipe lige. West Ham je kod kuće pokazao zube te je dosta napadao, ali su ipak "lisice" otišle kući s tri londonska boda.

Već u devetoj minuti imali smo prva uzbuđenja. Nezgodan start u svom prostoru načinio je vratar West Hama Lukasz Fabianski, ali se odmah iskupio jer je obranio udarac s bijele točke Demaraiju Grayju. Odolijevao je West Ham do 40. minute kada Kelechi Iheanacho glavom postavlja 0:1, ali "čekićari" ipak na odmor odlaze s bodom u džepu jer u 45. izjednačava Pablo Fornals.

U poprilično mirnom drugom poluvremenu pobjedu je Leicesteru donio Gray koji se u 56. minuti pogotkom iskupio za promašeni jedanaesterac na startu susreta. Leicester je tako iskoristio kiks Cityja te mu sad bježi za četiri boda uz utakmicu više.