Bogdanović vrlo dobar u pobjedi Jazza, Šarićevi Sunsi okrenuli Hezonjine Trail Blazerse

Petar Jenjić • utorak, 31.12.2019.

Utah Jazz nastavila je s vrlo dobrim igrama, a vrlo dobar učinak imao je i Bojan Bogdanović u pobjedi svoje momčadi. Šarićevi Phoenix Sunsi napravili su preokret protiv Hezonjinih Trail Blazersa...

Do osme pobjede u zadnjih devet utakmica stigla je Utah Jazz koja je bila bolja od Detroit Pistonsa sa 104:81. Nakon izjednačenog prvog poluvremena koje su gosti zaključili s poenom viška (40:39), Jazzeri u nastavku ubacuju u brzinu više. Prvo su treću dionicu dobili s 29:18, a zatim i četvrtu s 36:23.

Vrlo dobru utakmicu odradio je i Bojan Bogdanović u pobjedničkim redovima sa 17 poena (5/11 za dva, 1/4 za tricu, slobodna bacanja 4/5), četiri skoka i dvije asistencije za nešto manje od 35 minuta u igri. Najbolji je bio Donovan Mitchell s 23 poena.

Goste je predvodio Derrick Rose s 20 poena.

Portland Trail Blazersi imali su 19 poena viška nakon prve četvrtine protiv Phoenix Sunsa, ali prednost se polako topila, a potpuno se istopila u završnim minutama utakmice. Tri minute prije kraja poveli su prvi puta od početka utakmice, a pobjedu je potvrdio Kelly Oubre Jr. tricom za 120:114, prije konačnih 122:116.

Najbolji je kod Blazersa bio Damian Lillard s 33 poena, pet skokova i sedam asistencija, dok je C.J. McCollum dodao 25 poena. Mario Hezonja nije igrao.

Devin Booker predvodio je Sunse sa 33 poena, šest skokova i sedam asistencija, Kelly Oubre Jr. dodao je 29 poena i pet skokova. Dario Šarić dodao je dva poena (1/3 za dva, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 0/1) i dva skoka za 17 minuta u igri.