Odlična obrana Miamija, Oklahoma prekinula niz poraza u San Antoniju

Petar Jenjić • petak, 03.01.2020.

Noćas je odigrano još šest utakmica u NBA ligi, a gotovo pa sve su odlučene u posljednjim četvrtinama. Jedna od njih bila je i ona u San Antoniju gdje je Oklahoma City Thunder prekinula niz poraza protiv Spursa...

Denver Nuggetsi slavili su na gostovanju kod Indiana Pacersa sa 124:116, zahvaljujući dobrom ulasku u posljednju četvrtinu. Serijom 11:6 stigli su do devet poena prednosti (103:94), a do kraja se Indiana nije uspjela spustiti ispod minus tri.

Najbolji je kod pobjednika bio Michael Porter s 25 poena (11/12 iz igre, slobodna bacanja 1/2), dok su po 22 poena dodali Jamal Murray (pet skokova i sedam asistencija) te Nikola Jokić (sedam skokova).

Jeremy Lamb s 30 poena i šest skokova te Myles Turner s 21 poenom predvodili su Pacerse.

Samo 76 poena primio je Miami Heat koji je bio bolji od Toronto Raptorsa na domaćem terenu sa 84:76. Miami još ove sezone nijednom nije izgubio dvije zaredom, a pobjedu je osigurao serijom 17:5 u posljednjoj četvrtini.

Bam Adebayo s 15 poena i 14 skokova predvodio je Miami, dok su po 13 poena dodali Tyler Herro i Goran Dragić.

Serge Ibaka s 19 poena i deset skokova te Kyle Lowry s 15 poena i osam dodavanja predvodili su Raptorse.

Dallas Mavericksi uspjeli su se u posljednoj četvrtini odvojiti od Brooklyn Netsa te doći do pobjede sa 123:111. Luka Dončić predvodio je seriju od 13:4 kojom je njegova momčad četiri minute prije kraja stigla do 12 poena viška (116:104).

Dončić je susret zaključio s 31 poenom, 13 skokova i sedam asistencija, dok je Seth Curry dodao 25 poena.

Spencer Dinwiddie s 19 poena i pet asistencija bio je najbolji u redovima Netsa.

Nakon devet uzastopnih poraza na gostovanju kod San Antonio Spursa, Oklahoma City Thunder stigla je do pobjede. Ovoga puta slavila je sa 109:103, a kao i u ranijim sinoćnjim utakmicama, pobjedu je osigurala u posljednjoj četvrtini, točnije serijom 18:9 na njenom početku.

Shai Gildeous-Alexander s 25 poena, sedam skokova i pet asistencija bio je najbolji kod Thundera, Dennis Schroeder dodao je 19 poena.

DeMar DeRozan s 30 poena te LaMarcus Aldridge s 22 poena i 11 skokova predvodili su Spurse.

NBA:
Indiana Pacers - Denver Nuggets 116:124
Miami Heat - Toronto Raptors 84:76
Minnesota Timberwolves - Golden State Warriors 99:84 (Napier, Covington 20p / Robinson III 16p)
Dallas Mavericks - Brooklyn Nets 123:111
San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder 103:109
Sacramento Kings - Memphis Grizzlies 128:123 (Fox 27p, 9sk, 5uk / Morant 23p, 7as)