Heat se ohladio u zadnjoj četvrtini, Davis "napunio" nekadašnji klub

Petar Jenjić • subota, 04.01.2020.

Noćas su odigrane još četiri utakmice na NBA parketima. Boston Celticsi jedva su izvukli pobjedu, Miami Heat poražen je na gostovanju kod Orlando Magica, trio iz Houston Rocketsa predvodio je momčad do pobjede, dok je Anthony Davis napunio koš nekadašnjeg kluba, New Orleans Pelicansa...

Boston Celticsi nadoknadili su 18 poena zaostatka protiv Atlanta Hawksa te pred svojim navijačima stigli do pobjede 109:106. Do preokreta su stigli početkom drugog poluvremena, a susret nisu prelomili sve do završnih sekundi kada je kod vodstva 108:106 Daniel Theis blokirao pokušaj Traea Younga.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Jaylen Brown s 24 poena i deset skokova, a Gordon Hayward dodao je 18 poena i šest skokova.

Trae Young predvodio je Atlantu s 28 poena, pet skokova i deset asistencija, Kevin Huerter dodao je 17 poena, sedam skokova i pet asistencija.

Miami Heat ohladio se na gostovanju kod Orlando Magica koji je slavio sa 105:85. Bila je to izjednačena utakmica sve do posljednje četvrtine u kojoj su gosti ubacili tek šest poena, a primili ukupno 21.

Orlando je do pobjede predvodio Terrence Ross s 25 poena, dok je Nikola Vučević dodao 20 poena, 11 skokova i sedam asistencija.

Jimmy Butler s 23 poena, deset skokova i sedam asistencija te Bam Adebayo s 14 poena i deset skokova predvodili su Miami.

James Harden, Clint Capela i Russell Westbrook kombinirano su ubacili 94 poena u pobjedi Houston Rocketsa protiv Philadelphia 76ersa sa 118:108. Sixersi su imali dvoznamenkastu prednost u prvoj četvrtini, ali to nije predugo trajalo. Tijekom treće dionice Rocketsi su stigli i do 18 poena viška, uspjeli su se gosti spustiti na minus pet u završnim minutama, no više od toga nije išlo.

James Harden susret je zaključio s 44 poena, 11 skokova i 11 asistencija, Clint Capela dodao je 30 poena i 14 skokova, a Russell Westbrook 20 poena i sedam skokova.

Triple-double kod gostiju upisao je i Ben Simmons s 29 poena, 13 skokova i 11 asistencija, Tobias Harris dodao je 24 poena.

Bez prevelikih poteškoća Los Angeles Lakersi na domaćem su parketu bili bolji od New Orleans Pelicansa sa 123:113. Lakersi su vodili gotovo pa cijelu utakmicu, a imali su i 24 poena prednosti. Uoči zadnje donice vodili su s 20 razlike, no Pelicansi su do kraja ipak uspjeli doći bliže i ublažiti poraz.

Sjajan je bio Anthony Davis s 46 poena i 13 skokova, Danny Green dodao je 25 poena, pet skokova i pet asistencija, a LeBron James 17 poena, osam skokova i 15 asistencija.

Nekadašnji igrači Lakersa predvodili su Pelicanse. Lonzo Ball ubacio je 23 poena, a Brandon Ingram dodao je 22 poena.