Hrvatska bez pobjede protiv BiH, Senjamin Burić zabio pet sekundi prije kraja

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • subota, 04.01.2020.

Hrvatska rukometna reprezentacija u drugom kolu Croatia kupa igrala je protiv Bosne i Hercegovine. Bila je to ujedno i prva prijateljska utakmica za Červarove izabranike uoči odlaska na Europsko prvenstvo, a okončana je remijem 33:33...

HRVATSKA - BIH 33:33 (18:17)

Suci: Gubica/Milošević

Hrvatska: Marin Šego (3 obrane), Matej Ašanin (2 obrane), Marino Marić, Domagoj Duvnjak, Matej Hrstić, Luka Stepančić 4, Zlatko Horvat 3, Josip Šarac 1, Igor Karačić 7, Josip Vekić, Željko Musa 3, Marko Mamić 1, Luka Cindrić 4, Vlado Matanović, David Mandić 2, Valentino Ravnić 3, Ivan Martinović 1, Marin Šipić 3

Bosna i Hercegovina: Nebojša Grahovac, Benjamin Burić (11 obrana), Alen Ovčina 3, Josip Perić, Mirko Herceg, Marko Tarabocchia, Senjamin Burić 2, Marko Panić 10, Igor Mandić, Ibrahim Haseljić 3, Mirsad Terzić 4(3), Ivan Karačić 5, Nikola Prce 2(1), Vladimir Vranješ 3, Dejan Malinović, Dino Hamidović, Srđan Predragović, Marin Vegar 1

Isključenja: Hrvatska 6 minuta (Mamić, Šarac, Marić), BiH 8 minuta (Terzić 3, Haseljić)

Sedmerci: Hrvatska 0/3 (Horvat 0/1, Karačić 0/1, Matanović 0/1), BiH 4/4 (Terzić 3/3, Prce 1/1)

Kretanje rezultata: 0:1 Vegar, 1:1 Mamić, 2:1 Horvat, 2:2 Panić, 2:3 Vranješ, 2:4 Vranješ, 3:4 Cindrić, 3:5 Haseljić, 4:5 Horvat, 5:5 Musa, 5:6 Ivan Karačić, 5:7 Panić, 6:7 Martinović, 6:8 Panić, 6:9 Vranješ, 7:9 Stepančić, 8:9 Musa, 9:9 Horvat, 9:10 Panić, 10:10 Igor Karačić, 11:10 Ravnić, 11:11 Prce, 12:11 Igor Karačić, 12:12 Terzić (7m), 12:13 Terzić, 13:13 Šipić, 13:14 Ivan Karačić, 14:14 Igor Karačić, 15:14 Šarac, 15:15 Burić, 16:15 Šipić, 17:15 Ravnić, 17:16 Terzić (7m), 17:17 Panić, 18:17 Martinović

Drugo poluvrijeme: 18:18 Panić, 18:19 Ovčina, 19:19 Cindrić, 19:20 Haseljić, 19:21 Panić, 20:21 Stepančić, 21:21 Cindrić, 21:22 Terzić (7m), 22:22 Stepančić, 22:23 Ivan Karačić, 23:23 Cindrić, 23:24 Ivan Karačić, 24:24 Mandić, 24:25 Panić, 25:25 Igor Karačić, 26:25 Musa, 27:25 Mandić, 27:26 Panić, 28:26 Igor Karačić, 28:27 Haseljić, 29:27 Stepančić, 30:27 Igor Karačić, 30:28 Panić, 31:28 Šipić, 32:28 Igor Karačić, 32:29 Prce (7m), 32:30 Ovčina, 32:31 Ovčina, 32:32 Ivan Karačić, 33:32 Ravnić,33:33 Senjamin Burić

Hrvatska nije uspjela upisati pobjedu u dvoboju protiv BiH, ali rezultat je na kraju bio manje bitan, važnije je bilo isprobati neke stvari i uvježbati ih kroz utakmicu. Bilo je dobrih stvari, ali i onih na kojima se treba još dosta raditi, a to je prvenstveno obrana koja je dosta puštala.

Bilo je očito kako je Hrvatska individualno kvalitetnija, ali BiH je koristila povremenu nonšalanciju u fazi obrane gdje je bilo situacija kakve se ne smiju događati tijekom Europskog prvenstva jer bi to moglo biti kobno.

U prvom poluvremenu Vranješ je nekoliko puta lakoćom pogodio s crte u situacijama gdje praktički nikog nije bilo oko njega i bez pritiska je dolazio do lopte i zabijao. Ponovno nije bilo dovoljno sigurnosti kada je Hrvatska igrala bez vratara i BiH je postigla nekoliko dalekometnih pogodaka na prazan gol, vratari nisu bili raspoloženi, a sedmerac za Hrvatsku nije bio nikakva prednost.

Ipak, bilo je i dobrih stvari, dobrih akcija, a Hrvatska je pokazala da kada ipak malo pritisne, odigra kvalitetnije u obrani, može se odvojiti bez većih problema. Samo što je to ovdje bilo rijetkost, a i kada se odvojila na četiri gola prednosti, odmah je BiH odgovorila iskoristivši veliki pad koncentracije u hrvatskim redovima.

U prvom poluvremenu BiH je uglavnom bila u prednosti, imala je najviših plus tri dok je Hrvatska ipak uspjela u završnici doći do preokreta i na odmor odnijeti vodstvo 18:17.

U drugom dijelu BiH je odmah napravila preokret i Hrvatska sve do 48. minute nije mogla do vodstva. U razdoblju od 45. do 55. minute Hrvatska je imala najbolje razdoblje igre, tu je napravila seriju 8:3 i pobjegla na svoju najvišu prednost 32:28.

I umjesto da mirno privede susret kraju, dopustila je ekspresni povratak BiH unatoč činjenici da su u tom trenutku ostali bez svog kapetana i glavnog obrambenog aduta Mirsada Terzića.

U zadnjih 20 sekundi Valentino Ravnić zabio je za 33:32, a BiH je ipak uspjela pet sekundi prije kraja golom Senjamina Burića uzeti remi.

24 sata kasnije Hrvatska igra još jednu utakmicu na Croatia kupu, a protivnik je Katar.

Pet sekundi prije kraja Senjamin Burić poravnava i susret završava 33:33.

15 sekundi do kraja, BiH ima napad, a Hrvatska vodi 33:32

Matanović ne zabija, Burić skida i treći sedmerac

Još dvije minute, napad Hrvatska, 32:31, isključenje Haeljića i sedmerac za Hrvatsku

BiH ima napad za poravnanje.

Praktički tri gola BiH u minuti, smanjila je BiH na 32:31

Terzić je dobio treće isključenje, Karačić zabio za plus četiri

30:27 Hrvatska prvi put na plus tri, Igor Karačić

Konačno Hrvatska na plus dva, Mandić iz kontre za 27:25.

Ipak Hrvatska vodi, Musa s crte.

Benjamin Burić do jubilarne desete obrane, obranio je Karačiću šut za vodstvo

25:25 Nastavlja se praktički igra gol za gol

Vodstvo ostaje na čekanju, Stepančić nije zabio, na drugoj strani precizan je Ivan Karačić

Prva obrana Ašanina, Hrvatska može do vodstva

22:22 Krasna akcija, Stepančić iz drugog plana, Burić nije imao šanse

21:21 Cindrić iz dosta teške pozicije poravnava

19:21 Panić stvara dosta problema i dalje.

BiH brzo okreće u drugom poluvremenu, 18:19.

Panić koristi prazan gol i zabija za poravnanje nakon sedme obrane Burića, ali Martinović drži Hrvatsku na odmoru u plusu. Poluvrijeme 18:17

Šarac dvije minute

17:15 - Hrvatska prvi put na plus dva nakon kontre ravnića

15:15 Hrvatska je kratko povela, ali odmah je uzvratio Senjamin Burić s crte

Dobro brani Burić, skupio je već šest obrana.

12:13 Dva gola Terzića okrenuli su rezultat u korist BiH

12:12 - Karačić pa Terzić iz sedmerca, drži se egal.

11:11 - BiH veteran Nikola Prce zabija za poravnanje

Karačić iz sedmerca pogađa okvir gola, ali lopta mu se odbija i zabija za 10:10 pa Ravnić preko terena na prazan gol za vodstvo Hrvatske

Šego brani s krila pa Terzić isključenje, Hrvatska može ponovno u egal

Panić svojim četvrtim golom vraća BiH u vodstvo

9:9 Nakon prekršaja Vranješa u napadu, Hrvatska preko Horvata hvata priključak.

Dva gola Hrvatske u nizu, Stepančić i Musa za smanjenje na minus jedan.

I treći gol Vladimira Vranješa, sve s crte.

Burić lijepo brani Cindriću, BiH ima priliku za tri gola prednosti.

Drži BiH dva gola prednosti, Panić, Hrvatska u obrani ne izgleda impresivno.

6:7 - Vrlo lijepa reakcija Martinovića.

5:7 - Panić preko cijelog terena na prazan gol

Šego brani i onda na drugoj stranui Musa poravnava na 5:5. Lijepo je vidjeti Musu u akciji, ne treba zaboraviti da je bio ozlijeđen zadnjih tjedana. Igrač manje, Mamić je vani.

Zlatko Horvat smanjuje na 5:4 nakon što je zabio i Haseljić na drugoj strani.

Loša obrana Hrvatske na crti, Vranješ sam i zabija, ali Cindrić odmah smanjuje na 4:3 na drugoj strani.

Bio je sedmerac za Hrvatsku, ali Burić skida Horvatu.

2:3 - Vranješ s crte za vodstvo BiH.

Stepančić sve dobro napravio, prevario Burića, ali pogađa vratnicu.

Panić je uzvratio dobrim udarcem s devet metara.

2:1 - Zlatko Horvat!

Vegar ima već dva kriva dodavanja, Hrvatska može do vodstva.

Vegar zabija za vodstvo BiH, ali ekspresno uzvraća Marko Mamić. 1:1.

Niti BiH ne koristi svoj napad, loša lopta na crtu, ali ne prolazi hrvatska kontra, lopta bježi Horvatu.

Mandić s krila ne zabija.

Počeo je susret u Poreču.

Hrvatska i Bosna i Hercegovina sastaju se u drugom kolu Croatia kupa, jedinom turniru na kojem će se Hrvatska okušati uoči Europskog prvenstva. Podsjećamo, dan ranije Katar je u prvom kolu svladao Bosnu i Hercegovinu s 30:27.

Susret između Hrvatske i BiH počinje u 16:50.