Espanyol 2:2 Barcelona
Barcelona

Kinez junak Espanyola, u gradskom derbiju zaustavio Barcelonu

Branimir Korać • subota, 04.01.2020.

Još jednom se pokazalo da kad je u pitanju derbi, onda je nebitno tko je na kojoj poziciji na ljestvici. Barcelona je gostovala kod posljednjeplasiranog Espanyola i remizirala 2:2...

Barcelona nije uspjela doći do pobjede protiv gradskog rivala Espanyola, morala se zadovoljiti samo remijem iako je imala prednost do 88. minute, ali onda je Kinez Wu Lei zabio za 2:2 i donio Espanyolu bod.

Da je Espanyol ranije igrao ovako kako je igrao protiv Barcelone, sigurno ne bi bio na posljednjem mjestu. Domaćin je odradio odličnu utakmicu, dva puta je pokleknuo, ali nije ga to demoraliziralo već je krenuo po poravnanje, posebno nakon što je ostao s igračem više.

Espanyol je poveo u 23. minuti kada je iz slobodnjaka Roca ubacio u kazneni prostor, najviši u skoku je bio David Lopez i samo prebacio loptu u mrežu Barcelone.

Na odmor se otišlo vodstvom domaćina, a u poluvremenu je u svlačionici ostao Ivan Rakitić koji nije briljirao u prvom dijelu, jednako kao i ostatak momčadi te je ušao agresivniji Arturo Vidal.

Pokazalo se to kao dobar izbor jer je Čileanac pomogao Barceloni da dođe do preokreta. Prvo je Luis Suarez poravnao na 1:1, a onda je u 59. minuti Suarez asitirao Vidalu koji glavom zakucava loptu u mrežu.

Činilo se da se tu susret definitivno okreće na stranu Barcelone, ali Espanyol se nije predao.

U 75. minuti Frenkie de Jong nepotrebno zarađuje drugi žuti karton, domaćin s igračem više kreće hrabrije prema naprijed i u 88. minuti Wu Lei nakon krasnog dodavanja Vargasa zabija za 2:2.

Na kraju zasluženi remi, Espanyol se borio i izborio te stigao do vrijednog boda. Nakon što je u prošlom kolu Real kiksao protiv Athletic Bilbaa, barcelona je sada kiksala protiv Espanyola i najveći rivali ponovno su bodovno poravnati na vrhu ljestvice.