Zvezda kašljala u prvom pa pregazila Krku u drugom dijelu, Ramljak i Marinelli dvoznamenkasti

Matej Kačan • ponedjeljak, 06.01.2020.

Posljednju utakmicu 14. kola ABA lige u Beogradu su odigrali Crvena Zvezda i Krka. Nakon slabijeg prvog dijela Zvezda se sabrala u drugom te je sa 101:77 svladala goste iz Novog Mesta...

Dok se čeka rezultat žalbe Crvene Zvezde na kaznu koja joj je dodijeljena zbog nedolaska na utakmicu u Podgoricu te dok je budućnost same ABA lige kao takve neizvjesna, Crvena Zvezda je kod kuće uvjerljivo svladala goste iz Novog Mesta. Krka se dobro držala kroz prvih 20 minuta, ali je u drugom dijelu pala te je morala potpisati kapitulaciju sa 101:77 za svoj deveti poraz.

Zvezda je u susret krenula uraganski te nakon tri minute košarke vodi 9:0, ali se to vrlo brzo uravnotežilo pa u narednih pet minuta nastupa egal i na semaforu svijetli 15:13 nakon povezanih trica Ivana Ramljaka i Glenna Coseyja. Ipak je Zvezda zaigrala bolje do kraja prve dionice te je rezultat 25:18.

Do negdje polovice druge dionice Zvezda održava desetak razlike, a onda opet kreće Cosey koji veže tri trice i vraća Krku na zaostatak od tri poena. Takvo je stanje zadržano i do poluvremena na kojem na semaforu svijetli 50:47.

Odmah početkom treće dionice Zvezda se trgnula, zaigrala je bolju obranu te u prvih pet minuta dozvoljava Krki tek jedan ubačaj iz igre uz dva slobodna bacanja Marinellija, dok je sama za to vrijeme ubacila 15 poena i pobjegla na 14 razlike. Do kraja trećih deset minuta igra se koš na koš te je 79:63 na ulasku u posljednju dionicu.

Sjajna obrana Zvezde se nastavlja i u četvrtoj četvrtini te je razlika skočila na 27 poena prednosti nakon što je Krki u prvih šest minuta dozvoljeno isto toliko poena. Ako utakmica do tad nije bila gotova, sada je bilo jasno da će ostatak susreta proći u revijalnom tonu te se ista razlika održala do konačnih 101:77.

Billy Baron je kod Zvezde ubacio 16 poena, a pratili su ga Simanić i Davidovac s po 13. Cosey je kod Krke ubacio 19, od čega većinu u prvom poluvremenu, a pratili su ga hrvatski košarkaši Paolo Marinelli s 13 te Ivan Ramljak s 12 poena.