Blazersi tijesno slavili, Cavaliersi tijesno izgubili, Hrvati ubacili po "peticu"

Petar Jenjić • srijeda, 08.01.2020.

Noćas su nastupili Dario Šarić, Mario Hezonja i Ante Žižić, a jedini su do pobjede stigli Hezonjini Portland Trail Blazersi...

Cleveland Cavaliersi nisu uspjeli sačuvati prednost protiv Detorit Pistonsa te su na domaćem terenu poraženi sa 115:113. Vodili su kroz gotovo pa cijeli susret, imali i 15 poena viška, no nisu izdržali do kraja. Junak susreta bio je Derrick Rose koji je 27 sekundi prije kraja postavio konačan rezultat.

Rose je predvodio Pistonse s 24 poena i sedam dodavanja, dok je Andre Drummond dodao 23 poena, 20 skokova i pet asistencija.

Kevin Love predvodio je Cavalierse s 30 poena i devet skokova. Ante Žižić dodao je pet poena (2/3 za dva, slobodna bacanja 1/1) i devet skokova za 16 minuta u igri.

Tijesnu pobjedu upisali su i Portland Trail Blazersi koji su sa 101:99 slavili kod Toronto Raptorsa. Raptorsi su vodili gotovo pa cijelu utakmicu, a osam i pol minuta prije kraja i s 12 razlike. Međutim, 38 sekundi prije kraja Lillard je izjednačio, a pobjednički koš zabio je Carmelo Anthony.

Anthony je bio najbolji kod Blazersa sa 27 poena i sedam skokova. Mario Hezonja odigrao je 12 minuta te dodao pet poena (1/1 za dva, 1/2 za tricu), dva skoka te po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Raptorse je predvodio Kyle Lowry s 24 poena i deset asistencija, dok je Serge Ibaka dodao 17 poena i 11 skokova.

Sacramento Kings zaostajali su 83:62 četiri i pol minute prije kraja treće četvrtine protiv Phoenix Sunsa, no uspjeli su se vratiti brže nego bi to očekivali. Posljednju dionicu dobili su s 36:16, a dvije i pol minute prije kraja riješili pitnaje pobjednika kada je Fox zabio tricu za 107:100.

De'Aaron Fox predvodio je Sacramento s 27 poena i šest asistencija, Nemanja Bjelica dodao je 19 poena i sedam skokova.

Sunse je predvodio Devin Booker s 34 poena i sedam asistencija. Dario Šarić dodao je pet poena (1/1 za dva, 1/5 za tricu), četiri skoka i jednu asistenciju za 18 minuta u igri.