Zabok krenuo sporo pa pregazio Alkar

Matej Kačan • srijeda, 08.01.2020.

Posljednju utakmicu 14. kola HT Premijer lige su u Zaboku odigrali istoimeni domaćin te gost Alkar iz Sinja. Zabok je bio vrlo uvjerljiv s 86:51...

Zabok je 2020. godinu otvorio uvjerljivom pobjedom. U posljednjoj utakmici 14. kola HT Premijer lige u Zaboku je teško nastradao Alkar iz Sinja te su se tako ove dvije ekipe izjednačile na 6-8 omjeru i drže sedmo i osmo mjesto ljestvice.

Prva četvrtina protekla je u pomalo usporenom ritmu s malo poena pa se nitko nije odvajao iako Zabok ima četiri ili pet poena prednosti u nekoliko navrata. Na kraju je ipak miroljubivih 15:15.

U drugoj dionici je Alkar poveo s 20:18, a onda kreće velika serija Zaboka koja iznosi 14:2 pa se domaćin prvi put ozbiljnije odvaja, a na poluvrijeme se odlazi s 38:27. Zabočane je prdvodio nedavno pristigli Sven Smajlagić koji je neumoljivo punio koš gostiju, a s dvice je bio gotovo nepogrešiv (10/13) pa nitko nije niti primjetio nedostatak kvalitetnog šuta za tri kod domaćina (5/24).

Zabočani su nastavili s jednakim intezitetom i u drugom poluvremenu u kojemu su zatvoreni svi prilazi domaćem obruču pa Sinjani uspijevaju ubaciti tek 24 poena u drugih 20 minuta, dok je domaćin u istom vremenskom periodu postigao 48. Tako je susret završio s 86:51 za Zabok koji je u furioznih 30 minuta primio tek 36 poena i s terena potpuno otpuhao goste.

Smajlagić je s 23 poena uz 11 skokova i šest dodavanja bio apsolutno prvo ime pobjednika, a zanimljivo je da niti poena nije postigao iza linije trice s koje je gađao 0/6. Pratio ga je Markus Lončar s 13 poena, dok je kod poraženih 13 poena ubacio Hrvoje Vučić.