Krenuo TOP 16 Eurokupa: Partizan se lako obračunao s Virtus Bolognom, Joventut tijesno slavio

Petar Jenjić • četvrtak, 09.01.2020.

Odigrano je šest utakmica prvog kola TOP-a 16 Eurokupa, a najuvjerljiviji bio je Partizan koji je bio bolji od Virtus Bologne...

Nakon što je Monaco na poluvremenu imao poen prednosti (39:38), Galtasaray u nastavku ubacuje u brzinu više. Treću i četvrtinu dionicu dobio je s 13 razlike te tako startao u drugoj fazi s pobjedom od 85:73.

Zach Auguste s 18 poena i 11 skokova te Tai Webster sa 17 poena predvodili su goste. Najbolji je kod Monaca bio Eric Buckner s 20 poena i sedam skokova.

Iako je susret bio prilično izjednačen i bez stvaranja prevelikih razlika, Uniks Kazan na gostovanju kod Rytasa nije imao problema u samoj završnici. Tri minute prije kraja poveo je sa 84:78 što je sačuvao sve do konačnih 91:86.

Errick McCollum s 20 poena predvodio je Uniks do pobjede. Mindaugas Girdziunas i Eimantas Bendzius ubacili su po 15 poena za Rytas.

Partizan se lako obračunao s Virtus Bolognom koju je svladao rezultatom 99:81. Susret je prelomio u drugoj četvrtini koju je dobio s 36:19, a na poluvrijeme otišao s okruglih 20 koševa prednosti (52:32).

Torrian Walden s 23 poena i Nemanja Gordić s 22 poena predvodili su Partizan, dok je goste predvodio Frank Gaines s 21 poenom.

MoraBanc Andorra vodila je sa 81:74 u gostima kod Joventuta koji se izborio za izjednačenje (82:82), ubrzo nakon toga i poveo s 87:84. Konačan rezultat bio je 90:87 za domaćina, a gosti su imali i šut za produžetak kojeg je promašio Llovet.

Nikos Zizis s 19 poena predvodio je Joventut, dok su po 16 poena dodali Luke Harangody i Alen Omić (11 skokova). David Walker ubacio je 26 poena kod Andorre.