Premiership, 22. kolo, 10.01.2020, 21:00 h
Sheffield United 1:0 West Ham
West Ham

Sheffield se i dalje drži: Nakon dva poraza svladan West Ham

Matej Kačan • subota, 11.01.2020.

22. kolo engleske Premier lige otvoreno je utakmicom u Sheffieldu u kojojje domaćin Sheffield Utd s minimalnih 1:0 svladao West Ham...

Sheffield Utd je jedno od najugodnijih iznenađenja ovogodišnje Premier lige, a nakon dva vezana poraza od najjačih ekipa u ligi upisana je nova pobjeda. Žrtva je bio West Ham koji i dalje muku muči i nije uspio potvrditi uvjerljiv nastup protiv Bournemoutha u prošlom kolu.

Prvo poluvrijeme je bilo vrlo izjednačeno i, da budemo iskreni, nezanimljivo. Najzanimljiviji trenutak desio se u 11. minuti kada John Egan iz kornera propušta matirati vratara gostiju Fabinaskog te rezultat ostaje 0:0.

Baš Fabianski je morao iz igre u 15. minuti kada ga je zamijenio David Martin te je to bilo sve od zanimljivih događanja u prvom dijelu. Mnogo zanimljvije bilo je drugo poluvrijeme koje kreće sjajnim udarcem Johna Flecka u 50. minuti koji odlazi malo pokraj vratnice gostiju, ali tri minute kasnije nema milosti i sreće za West Ham jer se Oliver McBurnie našao u mat poziciji koju nije propustio i Sheffield vodi 1:0.

Nakon što se našao u zaostatku, West Ham je krenuo naprijed. U 70. minuti Sebastian Haller trese mrežu, ali je u zaleđu. Manuel Lanzini je imao dvije dobre šanse u 78. i 82., no reultat se ne mijenja.

I onda vrhunac drame u nadoknadi. Declan Rice je poslužio Roberta Snodgrassa koji nije imao težak posao te postavlja 1:1, ali se aktivira VAR. U akciji za pogodak bilo je igranja rukom, a VAR i sudac su slomili srca navijača West Hama kada je pogodak duboko u nadoknadi poništen pa Sheffield uzima sva tri boda.