Sportnet

Chelsea i United vrlo uvjerljivi, Leicester kiksao kod kuće

Matej Kačan • nedjelja, 12.01.2020.

Subotnji termin u 16 sati donio je pet susreta 22. kola engleske Premier lige u kojem su velikani Chelsea i Manchester United ostvarili uvjerljive pobjede...

Chelsea je kod kuće dočekao Burnley koji leži na 15. mjestu te je ostvario uvjerljivu 3:0 pobjedu koja će plavima jako dobro doći u borbi za mjesta koja vode u Ligu prvaka s obzirom na to da je pobijedio i Manchester United, a da je Leicester u blagom padu forme.

Baš te tri momčadi su igrale u istom terminu pa so imali što za pratiti, a Chelsea je potpuno nadigrao Burnley i zabio mu tri pogotka. No nije sve tako dobro krenulo za Chelsea kojemu je ruku pomoći pružio i VAR koji je u 19. minuti poništio pogodak gostiju zbog zaleđa, a onda i dodijelio jedanaesterac za domaćina.

Penal je realizirao Jorginho, a nakon toga Burnley promašuje dvije šanse. Kazna je stigla u 38. kada loptu ubacuje Reece James, a ona pronalazi glavu Tammyja Abrahama koji nema težak posao i postavlja 2:0. S tim rezultatom plavima je bilo mnogo lakše igrati pa su u drugom dijelu uputili čak 11 udaraca na vrata gostiju, a u mreži je završio onaj Calluma Hudsona-Odoija u 50. minuti. Mateo Kovačić je susret gledao s klupe Chelseaja.

Uvjerljiv je kod kuće bio i Manchester United koji nastavlja s toplo-hladnim partijama, ali je ovo bila jedna od onih vrlo toplih. United je deklasirao Norwich koji ležina posljednjem mjestu tablice, a junak je bio Marcus Rashford. Mlada zvijezda Uniteda ne prestaje zabijati pa je Rashford u 27. minuti načeo obranu Norwicha nakon ubačaja Juana Mate.

U 50. minuti vratar Norwicha Tim Krul radi nesmotren prekršaj u svom kaznenom prostoru, ali se skoro iskupio jer je pogodio stranu u koju će Rashford pucati s bijele točke. No udarac je bio predobar pa je 2:0, a samo dvije minute kasnije na 3:0 diže Martial, opet na asistenciju Mate.

Konačnih 4:0 postavila je još jedna mlada zvijezda Uniteda u nastajanju. Mason Greenwood nastavlja oduševljavati svojim reakcijama u šesnaestercu, a ovaj pogodak je došao sjajnim udarcem izvan kaznenog prostora za veliko slavlje Uniteda.

Rezultatima Uniteda i Chelseaja zasigurno nisu sretni u Leicesteru, pogotovo nakon kiksa kod kuće protiv Southamptona koji je zadnjih tjedana znatno podigao razinu svoje forme i ima četiri pobjede u zadnjih pet utakmica. Leicester je i vodio, a strijelac je Dennis Praet na asistenciju Jamieja Vardyja.

Izjednačio je Shane Long u 19. minuti, a u 32. Vardy i sam trese mrežu gostiju. No oglasio se VAR i pogodak je poništen zbog zaleđa. VAR je imao brdo posla pa je poništio penal za Southampton, a Leicesteru je poništen još jedan pogodak. Southampton je pogodio i gredu preko Dannyja Ingsa pri kraju prvog dijela.

Nisu se promašaji Ingsa osvetili Southamptonu, već upravo suprotno jer isti igrač u 81. donosi 2:1 i pobjedu "svecima". Leicester je u nadoknadi postigao i četvrti gol, ali će navijači "lisica" sigurno sanjati VAR jer je i treći put gol poništen te Leicester ostaje bez iti jednog boda.

Još smo dva susreta gledali u istom terminu, a odigrali su se među ekipama sredine tablice. Everton je pogotkom Richarlisona u 38. minuti svladao Brighton, dok su Wolvesi i Newcastle ranim golovima podijelili bodove. Newcastle je u vodstvo doveo Almiron u sedmoj minuti, dok je 1:1 postavio Dendoncker u 14.