Šestica Cityja kod Aston Ville, Watford potopio Bournemouth

Jan Šneler • nedjelja, 12.01.2020.

Kompletirano je 22. kolo engleske Premierlige, a do velikih pobjeda stigli su Watford i Manchester City koji su u potpunosti nadvisili svoje protivnike...

Iako smo već pisali kako je pitanje prvaka Engleske već riješeno, Manchester City pokazuje da još nije spreman u potpunosti predati palicu Liverpoolu. Sjajno predstavom kod Aston Ville, momčad Pepa Guardiole pokazuje da se u najboljem trenutku sezone nalazi u pravoj formi.

Aston Villa - Manchester City Rezultati uživo

Sve što u ranijim susretima nije išlo na ruku Manchester Cityju, danas im je uspjelo. Gotovo svaki udarac koji su uputili na vrata u prvom dijelu ušao je u mrežu domaćeg sastava. Sve je započeo Riyad Mahrez s dva pogotka u ranoj fazi. Prvo je u 18. minuti sjajnom solo akcijom pogodio suprotni kut vratara da bi šest minuta kasnije pogodio za 0:2.

Nisu dugo odmarali gosti jer je već u 28. minuti bilo 0:3. Aston Villa bila je na koljenima, a Sergio Aguero fantastično je poentirao za nastavak nevjerojatne dominacije. Gosti nisu odustajali, kao da su gladni pogodaka nastavili su s napadima, a u sudačkoj nadoknadi četvrti gol za City postiže Gabriel Jesus.

U nastavku susreta novi problemi za domaće, a sjajni Aguero potvrđuje koliko je nedostajao aktualnim prvacima Engleske. U 57. minuti postiže svoj drugi pogodak, da bi na samom kraju susreta, u 81. minuti hattrickom postavio 0:6. Time je Argentinac ušao u povijest Premierlige. U međuvremenu je City imao još nekoliko sjajnih šansi, ali Jesus nije bio precizan, odnosno preciznije Orjan Nyland uspješno ga je zaustavio.

Počasni pogodak za domaće postigao je Anwar El-Ghazi preciznim udarcem s bijele točke u sudačkoj nadoknadi drugog dijela. Dodajmo kako je Lovre Kalinić i ovaj susret odgledao s klupe za pričuvne igrače.

U ranijem terminu preporođeni Watford upisao je važnu pobjedu kod Bournemoutha. Obje momčadi bore se za ostanak, a gosti, kojima je ovo treća pobjeda u nizu (ukupno peta ove sezone), napravili su novi korak prema cilju. Watford je u ključnim trenucima susreta bio na visini zadatka.

Bournemouth - Watford Rezultati uživo

Vodeći pogodak postigao je Abdoulaye Doucoure u 42. minuti, malo prije poluvremena koje je bilo prilično izjednačeno. U nastavku ponovno svjedočimo izjednačenosti momčadi, dosta tvrdoj utakmici, no opet u važnim trenucima, u 65. minuti Troy Deeney zabija za 0:2. Kada je sve već bilo riješeno, Roberto Pereyra u sudačkoj nadoknadi zabija za konačnih 0:3.