Žuti do pobjede nakon tijesne završnice u Sarajevu

Matej Kačan • četvrtak, 16.01.2020.

Košarkaši Splita stigli su do pobjede u 16. kolu ABA2 lige. Splićani su nakon tijesnog susreta s 84:81 bili bolji od domaćih Sparsa...

Košarkaši Splita uspješno su riješili prvo od dva vezana gostovanja. Žuti su nakon dobrog ulaska u susret umalo prosuli prednost te su tek u završnici iščupali bodove u Sarajevu kod Sparsa. Vrlo dobro su gostujući igrači šutirali tricu u prvoj četvrtini pa predvođeni Washingtonom dolaze i do 12 razlike, dok je nakon 10 minuta igre 28:21.

Slična razlika se održava i u drugoj te trećoj dionici u kojima Splićane održavaju Gabrić i Vranković, ali se probudio napad domaćina pa je nakon 30 minuta prednost gostiju malo smanjena na pet poena.

Sparsi kreću u četvrtu četvrtinu s dvije trice te se približavaju na posjed zaostatka, a sve je kulminiralo izjednačenjem 79:79 na minutu i pol do kraja. Tada Vranković zabija koš uz prekršaj, a susret je u posljednjoj minuti bacanjima za 84:81 riješio Gabrić.

Baš su njih dvojica vodili pobjednike. Gabrić je ubacio 19 poena, od čega četiri trice, dok je Antonio Vranković postigao 13 poena uz stopostotnih 6/6 iz igre. Kod Sparsa je prvo ime s 19 poena bio Nedim Buza.

Splićani ovom pobjedom ostaju u utrci za prva četiri mjesta, a sada im slijedi gostovanje kod Zadra koje je na rasporedu već u petak.