Tudorov Hajduk se budi: Mađari primili "petardu"

Matej Kačan • petak, 17.01.2020.

Nogomemtaši Hajduka odigrali su drugu prijateljsku utakmicu u sklopu priprema u turskom Beleku. Nakon remija s Grasshopera Bijeli su s visokih 5:0 svladali mađarski Honved...

Nogometaši Hajduka nastavljaju s pripremama i utakmicama za proljetni dio sezone, a ako je vjerovati viđenom na utakmicama, Hajduk Igora Tudora bit će organizirana momčad koja dobro stoji na terenu i melje protivnika tempom. Tako danas odgovor na Bijele nije imala šestoplasirana momčad mađarske lige, Honved.

Hajduk već drugu utakmicu pokazuje vrlo dobar visoki presing te odlično stoji na terenu, a baš iz presinga je u 13. minuti oduzeta jedna lopta na 30 metara od gola Honveda. To je iskoristio Stanko Jurić asistencijom za mladog Leona Krekovića i 1:0. Jurić u 32. se nakon asistencije i sam upisao u listu strijelaca kada je primio loptu od mladog Jakova Blagaića i pogodio s nekih 16 metara.

Kod Mađara smo u drugom dijelu vidjeli poznato ime jer je u 53. minuti ušao bivši lijevi bočni Hajduka Tonči Kukoč, a 20-ak minuta kasnije Hajduk iz momčadske akcije s tri duge lopte dolazi do trećeg pogotka. Ubacio je Juranović, a strijelac je Samuel Eduok.

Posljednja dva pogotka su djelo Mije Caktaša koji je u 78. krasno izveo slobodni udarac, a konačni udarac je zadao u 89. na asistenciju Ivana Delića.