City okrenuo protiv Crystal Palacea pa ipak uzeo samo bod, veliki preokret Wolverhamptona

Petar Jenjić • subota, 18.01.2020.

Odigrano je šest utakmica 20. kola engleskog Premiershipa u kojem smo vidjeli nekoliko jako zanimljivih utakmica. Posebno vrijedi izdvojiti dvoboj na Etihadu gdje su Manchester City i Crystal Palace odigrali 2:2...

Arsenal - Sheffield 1:1

Još jednu utakmicu Arsenal nije uspio doći do pobjede, a danas je na domaćem terenu odigrao 1:1 protiv Sheffielda koji je tako ostao u priključku za mjestima koja vode u europska natjecanja.

Poveo je domaćin u samoj završnici prvog poluvremena. Ubačaj Saka odbio se od jednog gostujućeg braniča i stigao točno na noge Martinelliju koji iz blizine šalje loptu u mrežu.

Međutim, Arsenal nije uspio sačuvati sva tri boda. U 83. minuti do lopte je unutar kaznenog prostora stigao Fleck koji je pucao iskosa i lijepo pogodio u suprotni kut.

Manchester City - Crystal Palace 2:2

Baš kada je povezao tri pobjede, Manchester City ponovno je podbacio na domaćem terenu te uzeo bod protiv Crystal Palacea. Susret je završen rezultatom 2:2. Gosti su vodili sve do završnih deset minuta kada je Aguero zabio dva gola, međutim, u 90. minuti gosti dolaze do poravnanja, a time i četvrtog uzastopnog remija.

Domaćin je apsolutno dominirao kroz prvo poluvrijeme, imao 11 udaraca, od čega tri u okvir, no do pogotka nije došao. Međutim, iz jedinog u prvih 45 minuta gosti su poveli.

Nakon jednog ubačaja iz kornera Cahill je glavom prebacio loptu za Tosuna koji ju na isti način skreće u mrežu.

Naravno, City se nije predavao te je u razmaku od 82. do 87. minute uspio doći do preokreta zahvaljujući golovima Sergija Aguera. Prvo je Argentinac skrenuo loptu u nakon ubacivanja Gabriela Jesusa, a nakon toga glavom poentirao poslije ubačaja Mendyja.

Kada se već počelo činiti da će City ipak doći do pobjede, jednu oštru loptu u petercu domaće momčadi u vlastitu je mrežu skrenuo Fernandinho.

West Ham - Everton 1:1

Na gostovanju kod West Hama nogometaši Evertona stigli su do petog remija sezone. Susret je završen rezultatom 1:1, a kao i gostima, i Čekićarima je to bio peti remi.

U posljednjih pet minuta prvog poluvremena vidjeli smo po jedan pogodak sa svake strane. Prvo je poveo West Ham u 40. minuti kada je na ubačaj Snodgrassa najbolje reagirao Dipo i skrenuo loptu u mrežu.

Četiri minute kasnije Everton je stigao do izjednačenja. Nakon kornera Holgate je glavom prebacio za Calverta-Lewina koji na isti način skreće loptu u gol.

Southampton - Wolverhampton 2:3

Wolverhampton je na poluvremenu zaostajao dva razlike protiv Southamptona, međutim, u nastavku je uspio doći do preokreta i pobjede od 3:2, a ukupno osme ove sezone.

Nakon prvog poluvremena Southampton je vodio golovima Bednareka i Longa, no u nastavku susreta Wolvesi dolaze do poravnanja.

Prvo je smanjio Neto, a za izjednačenje je zabio Jimenez iz penala. Upravo je Jimenez bio junak gostujuće momčadi i nešto kasnije kada joj je donio sva tri boda.

Nakon devet uzastopnih utakmica bez pobjede, Norwich je upisao tri boda. Na domaćem terenu minimalno je slavio protiv Bournemoutha pogotkom Pukkija iz kaznenog udarca.