Svi prvoligaši do osmine finala Kupa, Bradariću 50 minuta u pobjedi

Matej Kačan • nedjelja, 19.01.2020.

Osam utakmica šesnaestine finala francuskog Kupa odigrano je u subotu, a svi prvoligaši su upisali sigurne pobjede. Najneugodnije iznenađenje je doživio drugoligaš Nancy koji je ispao od ekipe iz četvrtog razreda, ASM Belforta...

Lille i njegov hrvatski član Domagoj Bradarić bili su sigurni, ali ne i uvjerljivi u pobjedi protiv petoligaša Gonfrevillea koji je odolijevao 70 minuta. Lille je niželigaša limitirao na tek jedan udarac te nije bilo prave opasnosti po prvoligaša, ali lopta usprkos velikoj dominaciji nije htjela u gol.

Bradarić je izašao u 51. minuti, a blok domaćina je probio Loic Remy u 69. minuti. Konačnih 2:0 postavio je Victor Osimhen u sudačkoj nadoknadi što samo govori o tome da su Lilleu za ovu pobjedu trebali prvotimci.

Mnogo uvjerljiviji od Lillea bio je Strasbourg koji je zabio pet komada četvrtoligašu Angoulemeu. Niželigaškom domaćinu kao utjeha ostaje to da je pune 34 minute imao Strasbourg u šaci jer je do tad vodio pogotkom Franca iz šeste minute. No od 34. do 43. ide uragan Strasbourga s četiri gola u devet minuta. Zabili su Zohi, Thomasson, Bellegarde i Dijku. Konačnih 5:1 postavio je Ajorque u 82. minuti.

Svoj status je ispoštovao i St. Etienne iako je kod drugoligaša Paris FC-a dva puta gubio. Paris je u vodstvo doveo dobro poznati Jeremy Menez u 23. minuti. Izjednačio je Khazri u 31. a drugoligašu ponovno vodstvo dovodi Pitroipa. No Abi i Debuchy u rasponu od sedam minuta od 71. do 78. preokreću rezultat i donose prolaz St. Etienneu.

Sigurna kod kuće bila je i Nica koja je s 2:1 pobijedila francusku verzju "crvene zvezde", FC Red Star. Nica je sve riješila s dva pogotka u 26. i 29. minuti, a strijelci su bili Danilo i Ganago. Red Star je uspio tek ublažiti poraz iz penala u sudačkoj nadoknadi, a strijelac je bio Hamache.

Posljednji susret dana ukrstio je dva prvoligaša, Lyon i Nantes. Lyon je u gostima bio vrlo uvjerljiv s 1:4 u prvih 70 minuta, da bi na kraju drhato i spašavao 3:4. Cherki je ekspresno doveo Lyon u vodstvo od dva pogotka razlike u 2. i 9. minuti, a smanjio je Emond. U 37. Lyon opet vodi s dva pogotka razlike, a Cherki je ovaj put u ulozi asistenta Terrieru što je bio i rezultat na poluvremenu.

Moussa Dembele je bio zvijezda drugog poluvremena jer je u 68. promašio penal, da bi odmah potom postavio 1:4 na drugu asistenciju sjajnog Cherkija. Nantes se ekspresno približio u samoj završnici preko Louze u 82. i Simona u 86., ali je Lyon izdržao s vodstvom do kraja.

Najneugodnije iznenađenje doživio je drugoligaš Nancy koji je izgubio od četvrtoligaša ASM Belforta. Belfort je poveo u sedmoj minuti preko Grassoa, a izjednačio je debele u 25. Imao je Nancy priliku za preokret, ali je penal promašio Ndoh. Situacija je postala još gora po Nancy kad je strijelac gola Dembele dobio crveni karton u 58. minuti.

Veliko slavlje za niželigaša je donio Regnier s dva pogotka. Poentirao je u 73. i iz jedanaesterca u 78. minuti. Dodajmo još dva rezutata između niželigaša. Epinal je s 1:0 nakon produžetaka svladao Saint-Pierroise, dok je Limonest s istim rezultatom bio bolji od Prix les Mezieresa.