Atletico Madrid kiksao kod Eibara, Alaves konačno slavio

Jan Šneler • nedjelja, 19.01.2020.

Osim derbija Real Madrida i Seville, odigrane su još tri utakmice 20. kola La Lige, a najveće iznenađenje priredio je Eibar svladavši Atletico Madrid...

Nakon poraza Seville i Atletico Madrida, možemo bez pretjerivanja reći kako su u borbi za naslov prvaka Španjolske ostali Real Madrid i Barcelona. Jasno, još je uvijek sve moguće, ali rezultati 20. kola govore o jasnoj tendenciji.

Atletico Madrid izgleda neprepoznatljivo ove sezone. Čak i za njihove pojmove, gol razlika 22:14 u 20 kola djeluje slabašno. Momčad Diega Simeonea više nije toliko uvjerljiva, izostanke koje imaju teško nadoknađuju i bit će velikih problema ako nastave igrati ovako slabo. Večeras ih je iznenadio Eibar koji je posljednji put protiv njih slavio davne 2001. godine.

Eibar - Atlético Madrid Rezultati uživo

Domaći su igrali vrlo pragmatično, kontrolirano, ali su ostavili bolji dojam. U vodstvo su došli već u 10. minuti preko Estebana Burgosa. Početak susreta definitivno je pripao njima. Atletico se počeo malo dizati, čak potpuno preuzeti kontrolu u drugom dijelu, ali to je sve bilo jalovo, bez pravih akcija i realizacije. Kazna je stigla na samom kraju kada je Edu Exposito pogodio za konačnih 2:0.

Nakon niza bez pobjede (posljednji put 24.11.), Alaves je konačno pobijedio i to na gostovanju. Bez obzira što statistički podaci govore o velikom broju prilika, bila je ovo prilično tvrda i taktički iscrpljujuća utakmica u kojoj je više koncentracije i znanja imala gostujuća momčad.

Jedini pogodak postigao je Aleix Vidal u 64. minuti i to upravo u trenucima kada je Alaves dobro stajao na terenu. Ta bolja igra u drugom dijelu im se isplatila jer se do kraja rezultat više nije mijenjao.

Konačno, Osasuna i Valladolid remizirali su bez pogodaka. Bio je to susret u kojem je dominirala domaća momčad, ali bez velikog uspjeha.