Mallorca 4:1 Valencia
Valencia

Sjajni Budimir zabio dva gola u pobjedi protiv Valencije

Jan Šneler • nedjelja, 19.01.2020.

U 20. kolu španjolske La Lige, Mallorca je na svom terenu uvjerljivo pobijedila Valenciju, a Ante Budimir postigao je dva pogotka za domaći sastav...

U ranim nedjeljnim poslijepodnevnim satima, Mallorca je u 20. kolu La Lige došla do velike pobjede protiv Valencije. Važna je ova pobjeda za domaći sastav koji se mučio posljednjih tjedana, a posebno je značajna činjenica da je Ante Budimir postigao dva pogotka za Mallorcu.

RCD Mallorca - Valencia Rezultati uživo

Mallorca je sve riješila već u uvodnim minutama. Nakon sedam minuta igre Antonio Raillo lijepo je glavom pogodio za vodstvo. Niti 15 minuta kasnije, domaći dolaze do novog pogotka. Sjajno je nakon centaršuta nogu postavio Budimir i skrenuo loptu u mrežu za 2:0.

Hrvatski napadač bio je iznimno raspoložen što je pokazao i u 41. minuti. Nakon lijepo odigrane akcije, Budimir je sjajnim udarcem u suprotni kut zabio svoj drugi gol i postavio neuhvatljivih 3:0. Valencia je teško stradala u prvom dijelu, a novi šok došao je početkom nastavka kada je zbog drugog žutog kartona isključen Daniel Parejo.

Sada je bilo samo pitanje s kojom će razlikom Mallorca slaviti. Imao je Budimir još jednu solidnu priliku kao i Alejandro Pozo, ali tek u 79. minuti Lago Junior uspio je svladati vratara Valencije i pogoditi za 4:0.

Gosti su ipak uspjeli postići počasni pogodak i to tri minute kasnije kada je Ferran Torres zabio za konačni rezultat. Nažalost, u sudačkoj nadoknadi Budimir je postigao i svoj treći pogodak, ali je gol poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Inače, ovo je hrvatskom napadaču osmi pogodak ove sezone te je ne samo najbolji strijelac Mallorce već i među 10 najboljih strijelaca u La Ligi.