EP 2020., Skupina I, 4. kolo, 22.01.2020, 18:15 h
Austrija
Austrija 36:36 Bjelorusija

Bjelorusi u završnici prokockali pobjedu protiv domaćina

Mihaela Bradovski • srijeda, 22.01.2020.

U susretu zadnjeg kola skupine I Bjelorusija je remizirala s Austrijom 36:36 i u završnici je propustila priliku za pobjedu ispustivši prednost...

Austrija i Bjelorusija remizirali su u susretu posljednjeg kola skupine I što znači da će Austrijanci završiti ispred Bjelorusa na ljestvici.

Za podjelu bodova tri sekunde prije kraja pobrinuo se strijelac sedam zgoditaka Nikola Bilyk. Izabrana vrsta Bjelorusije pobjedu je prokockala u posljednju minutu i pol.

Nakon pogotka Gajdučenka držala je 36:34, a porazu je, osim vezanih zgoditaka Frimmela s linije sedam metara i Bilyka s lijevog krila, kumovala i osma obrana Bauera koji je dvadesetak minuta prije kraja obranio šut Vailupova.

Treći je to bio promašaj najraspoloženijeg bjeloruskog šutera koji se u strijelce upisao 12 puta. Vailupov je utakmicu protiv Austrije završio na 80 posto uspješnosti šuta, za razliku od čak šestorice svojih suigrača koji nisu otišli iznad polovične uspješnosti.

S druge strane, promašaje je vezao i Janko Božović s učinkom 5/10, a već spomenuti dvojac Bilyk - Frimmel zajedno je postigao 13 zgoditaka.

Prva polovica dvoboja otišla je na stranu Bjelorusije, a s identičnih 19:17 nastavak je dobila Austrija.

Izabranici Aleša Pajoviča osam minuta prije kraja gubili su s četiri razlike, no u posljednjim su minutama izvukli snagu s rezerve i zahvaljujući 6:2 uspjeli upisati bod.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.