EP 2020., Skupina I, 4. kolo, 22.01.2020, 20:30 h
Češka 22:26 Njemačka
Njemačka

Njemačka učvrstila status treće najbolje reprezentacije gornjeg dijela ždrijeba

Mihaela Bradovski • srijeda, 22.01.2020.

Susretom između Njemačke i Češke završeno je natjecanje u skupini I. Njemačka je i s pola snage bila bolja od Čeha i to s 26:22, ostaje dojam da bi bila i uvjerljivija da je bilo potrebe...

Njemačka je vrsta pobjedom nad Češkom potvrdila da je treća najbolja reprezentacija gornjeg dijela ždrijeba. Izabranike Christiana Prokopa nakon večerašnjeg 26:22 slavlja još očekuje dvoboj za peto mjesto protiv Portugala.

Slabi ulazak u drugo poluvrijeme, zahvaljujući kojem su češki rukometaši uspjeli nakratko preokrenuti i preko Kašpareka stići do 14:13, nije uspio ugroziti konačno njemačko slavlje.

Česima je presudilo previše izgubljenih lopti, njih 13, a izostao je i dosadašnji doprinos Zdrahale koji je tek dva od šest pokušaja uspio pretvoriti u zgoditak.

Njemačka je u oba poluvremena uspjela postići 13 zgoditaka, a na posljednju ozbiljnu češku prijetnju iz već spomenute 36. minute odgovorila je ekspresnom 3:0 serijom Kohlbachera, Böhma i Reichmanna.

Kada joj je isto pošlo za rukom na pragu posljednjih deset minuta susreta otklonjena je svaka sumnja oko pitanja pobjednika. U 53. minuti za 23:19 poentirao je Häfner, a pet minuta kasnije Češka se od Eura oprostila zgoditkom Bečvara za konačnih -4.

U večerašnje slavlje pet je pogodaka ugradio Philipp Weber, a toliko se puta u listu strijelaca na drugoj strani upisao Babak. Vratar Njemačke Johannes Bitter zaustavio je 12 protivničkih šuteva.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.