Juventus rutinski protiv Rome, Kalinić igrao, Pjaca nije

Jan Šneler • srijeda, 22.01.2020.

U četvrtfinalnom susretu Kupa Italije, Juventus je bez većih problema svladao Romu s 3:1...

Kao što se i očekivalo, Juventus je došao do slavlja protiv Rome (3:1) u četvrtfinalu Kupa Italije. Stara Dama sve je riješila u prvom dijelu koji je odigrala na sjajnom nivou.

Juventus - Roma Rezultati uživo

Početak susreta prošao je vrlo mirno, praktički bez ozbiljnijih pokušaja s obje strane. Ipak, u 26. minuti Juventus dolazi do vodstva. Strijelac vodećeg pogotka bio je Cristiano Ronaldo koji je sjajno pogodio vrata Rome. Desetak minuta kasnije, svoj odlični udarac pokazuje i Rodrigo Bentancur te je već 2:0.

Točku na i postavio je Leonardo Bonucci golom u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Bilo je jasno da tako veliku prednost iskusna momčad poput Juventusa neće ispustiti. Rezerviranije je izgledala domaća momčad u drugih 45 minuta što je jasno donijelo više prilika Romi.

U 50. minuti Gonzalo Higuain dobro je tukao, ali je pogodio okvir gola. Istoj minuti, Roma je uspjela smanjiti. Pucao je Cengiz Under s ruba šesnaesterca, a lopta se od grede odbila u glavu Gianluigija Buffona te ušla u mrežu.

Rezultat se više nije mijenjao i pobjeda Juventusa nije niti trena bila dovedena u pitanje. U dresu Rome svih 90 minuta na terenu je proveo Nikola Kalinić, dok je s druge strane Marko Pjaca ostao na klupi Juventusa.