Premiership, 24. kolo, 23.01.2020, 21:00 h
Wolverhampton 1:2 Liverpool
Liverpool

Liverpool izvukao pobjedu protiv Wolvesa, Mane zaradio ozljedu

Jan Šneler • četvrtak, 23.01.2020.

U posljednjem susretu 24. kola engleske Premierlige, Liverpool je nastavio pobjednički niz, ali Wolvesi su bili vrlo težak protivnik...

Bez pretjerivanja, Liverpool je u 24. kolu Premierlige imao možda i najtežeg protivnika ove sezone. Nije to bio niti Manchester City niti Leicester već Wolvesi koji su ih dobrano namučili na svom terenu. Domaći su se pokazali u sjajnom svjetlu i ne može se reći da nisu zaslužili osvojiti bod u današnjem susretu.

Susret nije mogao početi bolje za Liverpool. Već u osmoj minuti Trent Alexander-Arnold ubacio je iz kornera, a najspretniji u skoku bio je Jordan Henderson koji je pogodio mrežu. Rani pogodak malo je smirio domaće, ali Wolvesi nisu momčad koja se olako predaje.

Brzo su se vratili pa čak i imali sjajnu priliku kada je Matt Doherty ostao potpuno sam pred Alissonom, ali je glavom pucao pored gola. Redsi su imali dobrih prilika, ali Mohamed Salah i Sadio Mane nisu bili precizni u samoj završnici.

Jurgen Klopp morao je malo promijeniti plan igre jer je u 33. minuti zamjenu zatražio senegalski napadač. Prema njegovom šepanju, moglo bi se spekulirati da se radi o istezanju lože, ali treba pričekati vijesti iz liječničkog stožera. Umjesto Manea u igru je po prvi put u Premierligi ušao Takumi Minamino.

Na odmor se otišlo s minimalnom prednošću gostiju, iako su Redsi mogli postići još pokoji pogodak. U nastavku susreta, Liverpool ponovno ima sjajnu priliku, ali Rui Patricio brani pokušaj Salaha. Četiri minute kasnije, u 51. minuti Wolvesi dolaze do izjednačenja.

Adama Traore sjajno je prošao po boku, ubacio u peterac, a Raul Jimenez iz drugog plana glavom pogodio za 1:1. Obrana Liverpoola prilično slabo je reagirala kod pogotka domaćeg sastava. U 60. minuti Roberto Firmino testirao je Patricija, ali portugalski vratar sjajno brani i njegov udarac.

Potom smo ušli u period igre koji je definitivno pripao Wolvesima. Dvije sjajne prilike su imali domaći, ali ovoga puta iskazao se vratar Liverpoola. Prvo je u 63. minuti malo iskosa pucao Traore, da bi u 68. minuti Jimenez iz praktički mrtvog kuta pokušao neuspješno prevariti Alissona.

U 70. minuti Salah je ponovno bio u sjajnoj šansi, navukao je nekoliko braniča, ali ponovno je pokazao sebičnost. Egipatski napadač i u prvom dijelu mogao je puno bolje reagirati i dodati suigračima, ali sve je išao riješiti sam i svaki puta u tome nije uspio.

Firmino je imao sjajnu priliku u 82. minuti, ali još jednom Patricio je bio na pravom mjestu. Ipak, niti sjajni Portugalac nije mogao spasiti Wolvese u 84. minuti. Salah je opet komplicirao, gotovo izgubio loptu, ali Henderson ju je iščupao i uposlio Firmina koji silovito pogađa za vodstvo Liverpoola.

Činilo se da Wolvesi više nemaju snage za novi preokret, ali u drugoj minuti sudačke nadoknade Diogo Jota imao je stopostotnu šansu, ali loše je zahvatio loptu i propala je ogromna prilika.