Tabak uz odličan učinak Ivice Radića do pobjede nad Legijom

Matej Kačan • srijeda, 29.01.2020.

U 19. kolu poljskog košarkaškog prvenstva Zelena Gora koju vodi Žan Tabak u gostima je s 97:89 svladala Legiju iz Varšave...

Žan Tabak i Ivica Radić nastavljaju s dominacijom u poljskom košarkaškom prvenstvu. Njihova je Zelena Gora s omjerom 16-2 na vrhu lige i iza sebe ostavlja čak i Anwil Igora Miličića.

Najnovija, 16. pobjeda stigla je u glavnom gradu kod Legije koja je u velikoj krizi pa je klub slavnog imena tek 14. na tablici sa samo četiri pobjede uz 15 poraza. Bolje su Tabakovi igrači krenuli u susret pa nakon deset minuta vode sedam poena razlike, ali je do posljednje četvrtine Legia okrenula.

Ušlo se zato u zadnjih deset minuta s dva razlike za domaćina, ali Zelena Gora dopušta Legiji tek 14 poena u 10 minuta te opet preokreće susret u svoju korist za 97:89 pobjedu. Junak pobjede je bio Jaroslaw Zyskowski s 29 poena, dok je Radić u pobjedu ugradio sjajni double-double od 19 poena uz 13 skokova, a suigračima je asistirao pet puta.