Anorthosis u četvrtfinalu Kupa, Schildenfeld zabio u pobjedi u uzvratu

Mihaela Bradovski • četvrtak, 30.01.2020.
Anorthosis  u četvrtfinalu Kupa, Schildenfeld zabio u pobjedi u uzvratu

Ciprani su imali na rasporedu susrete osmine finala Kupa, a u srijedu su tri kluba izborila nastup u osmini finala...

Anorthosis je uspješno odradio uzvratni dvoboj osmine finala ciparskog kupa, nakon 0:0 u prvoj utakmici, ugostio je Olympiakos iz Nikozije i slavio je s 3:0.

Ovakav ishod ne predstavlja nikakvo iznenađenje, Olympiakos je u dosta lošoj formi i ovo mu je sedma uzastopna utakmica bez pobjede.

Već u 14. minuti Anorthosis je stigao do vodstva pogotkom Grka Theodorosa Vasilakakisa da bi šest minuta kasnije bivši hrvatski reprezentativac Gordon Schildenfeld povisio na 2:0.

Schifo je nastupio s kapetanskom trakom oko ruke, a pogodak je postigao nakon ubačaja iz kornera, bio je najviši u skoku u petercu te poslao loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu Nikolaos Kaltsas postavio je konačnih 3:0, a u zavrpnci susreta gosti su ostali i s igračem manje zbog isključenja Rogerija Silve.