Vodeni sportovi

Splitski Jadran rutinski slavio kod Crvene zvezde

Jan Šneler • petak, 31.01.2020.

U devetom kolu Regionalne vaterpolske lige, splitski Jadran bez većih problema došao je do pobjede na gostovanju kod Crvene zvezde (9:13)...

Reprezentativni vaterpolo uvijek donese uzbudljive i neizvjesne oglede Hrvatske i Srbije. U klupskom dijelu, proteklih godina situacija nije takva. Još jedan dokaz tome je prilično rutinska pobjeda splitskog Jadrana kod Crvene Zvezde u sklopu devetog kola Regionalne vaterpolske lige.

Već nakon prve četvrtine sve je bilo jasno. Svega osam minuta trebalo je Splićanima da potpuno zavladaju bazenom i dođu do velike prednosti. Nakon samo dvije minute susreta rezultat je bio 2:1 za Jadran i to je ujedno bio posljednji trenutak kada je Zvezda bila blizu gostiju.

U naredne četiri minute Jadran je postigao još tri pogotka i zaključio prvu dionicu susreta s 5:1. U nastavku je splitska momčad došla i do najveće prednosti na utakmici (8:2), ali na odmor Zvezda odlazi s nešto manjih 9:4. Treća četvrtina bila je najbolja za domaći sastav jer je ujedno bila jedina u kojoj su postigli više golova.

Posljedično, u posljednjih osam minuta ušlo se s +4 Jadrana (11:7), ali bez obzira na smanjenje zaostatka, neizvjesnosti nije bilo. Splićani su nastavili ozbiljno, nisu dozvolili nikakvo opuštanje i na kraju su slavili s 13:9.

U redovima Jadrana najbolji su bili Anđelo Šetka i Nathan Power koji su postigli po tri pogotka, dok je Ivan Krapić dodao jedan gol. Kod Zvezde, Veljko Tankosić i Filip Radojević zabili su tri pogotka.