Premiership, 25. kolo, 01.02.2020, 13:30 h
Leicester City
Leicester City 2:2(0:0) Chelsea
Chelsea

Sjajno drugo poluvrijeme na King Poweru, Rüdiger u stilu Johna Terryja spasio Chelsea

Dario Dodić • subota, 01.02.2020.

25. kolo engleskog Premiershipa na najbolji su mogući način otvorili Leicester i Chelsea na stadionu King Power. Golovima bogato drugo poluvrijeme nije donijelo pobjednika, završilo je 2:2, Chelsea je spasio raspoloženi branič Antonio Rüdiger...

Dvobojem trećeplasirane i četvrtoplasirane momčadi otvoreno je 25. kolo Premiershipa, na King Poweru su snage odmjerili Leicester i Chelsea i susret završili bez pobjednika. Sve se zanimljivo dogodilo u drugom poluvremenu, vidjeli smo četiri pogotka, a moglo ih je biti i više.

Frank Lampard odlučio se za jednu značajnu promjenu uoči susreta, na klupi je ostavio vratara Kepu, koji posljednjih tjedana ne oduševljava u dresu Chelseaja. Priliku je među vratnicama od prve minute dobio iskusni Willy Caballero, ali ni on nije impresionirao. Zanimljivo je kako je s 38 godina i 126 dana na leđima Argentinac najstariji igrač koji je ove sezone igrao u Premiershipu.

Tek jednu pravu prigodu možemo istaknuti iz prvog dijela - igrala se 26. minuta, nakon fenomenalnog proigravanja prsima od strane Pereza pred Caballera izbija Vardy, no Argentinac izlazi kao pobjednik ovog dvoboja.

U nastavku smo vidjeli puno bolji nogomet, ali i golove. Sve je počelo nakon 60-ak sekundi igre, s lijeve je strane korner izveo Mount, najviši je u skoku bio Antonio Rüdiger i glavom zabio za vodstvo Chelseaja. Zanimljivo, branič je posljednji gol za momčad iz Londona zabio krajem listopada 2018. godine, protiv Manchester Uniteda.

Nešto više od sedam minuta trajalo je vodstvo gostiju. Krasno su po lijevoj strani kombinirali nogometaši Leicestera, u konačnici lopta dolazi do Harveyja Barnesa, koji uz malo sreće i odbijanac zabija za 1:1. Zabio je Barnes u posljednje tri ligaške utakmice, prije toga je tek dvaput bio precizan u 39 susreta.

U 64. minuti Leicester je stigao do preokreta. Ponovno su lijepo domaći nogometaši kreirali po lijevoj strani svojeg napada, pomoglo je i Caballerovo neobjašnjivo plivanje u prazno, lopta dolazi do Bena Chilwella, koji lijepo pogađa za potpuni preokret.

Mogao je Tielemans povisiti prednost domaćih pet minuta kasnije, silovito je tukao s 20 metara, ali ovog puta brani Caballero. 20 minuta prije kraja Rüdiger spašava Chelsea i momčadi Franka Lamparda donosi bod. Ponovno je ubacio Mount, ovog puta iz slobodnog udarca, visoko skače Rüdiger i glavom zabija za konačnih 2:2. Rüdiger je prvi branič nakon Johna Terryja (u travnju 2013. godine), koji je za Chelsea u prvenstvu dvaput tresao mrežu protivnika u jednoj utakmici. Zanimljivo, i Terry je oba gola protiv Fulhama postigao glavom.

U 74. minuti priliku je u dresu Chelseaja dobio i Mateo Kovačić, umjesto Jorginha. Minutu i pol kasnije neopreznim je startom zaradio žuti karton i dao Leicesteru slobodnjak u opasnoj zoni, ali domaći nisu uspjeli ozbiljnije priprijetiti.

Imali su igrači Leicestera dvije velike prilike za pobjedu - Evans je sam kao duh glavom sa sedam metara promašio gol, a slično je završio i "zicer" Barnesa. Sjajno ga je proigrao Vardy u 80. minuti, izbio je Barnes sam pred Caballera, mogao je birati gdje pucati, ali loptu šalje kraj gola.