Andrej Kramarić zabio u pobjedi Hoffenheima, autogol Tina Jedvaja nije odmogao Augsburgu

Petar Jenjić • subota, 01.02.2020.

Odigrano je pet utakmica 20. kola njemačke Bundeslige. Andrej Kramarić zabio je svoj šesti gol ove sezone u pobjedi Hoffenheima protiv Bayera, dok je Tin Jedvaj zabio autogol, no njegov Augsburg ipak je svladao Werder...

Mainz - Bayern 1:3

Bayern je iskoristio utakmicu u ranijem terminu i pobjedom na gostovanju kod Mainza barem privremeno preuzeo vrh ljestvice ispred RB Leipziga. Bavarci su slavili sa 3:1.

Bayern je poveo već nakon osam minuta igre, Pavard je ubacio s desne strane, a Lewandowski glavom skrenuo loptu u mrežu. Šest minuta kasnije nova je lopta završila u mreži Mainza kada je Goretzka ostavio loptu za Mullera na deset metera, njemački nogometaš natrčava na loptu i šalje loptu u gol.

Nakon 26 minuta igre gostujuća je momčad poentirala i treći puta. Ovoga puta u prvom je planu bio Thiago Alcantara koji je krasno prošao kroz domaću obranu i matirao protivničkog vratara.

U samoj završnici prvog poluvremena domaćin smanjuje zaostatak. Brosinski je ubacio iz kornera, a St. Juste skrenuo glavom u mrežu.

U nastavku susreta rezultat se nije mijenjao. Ivan Perišić krenuo je u početnoj postavi i igrao je sve do 90. minute.

Hoffenheim - Bayer Leverkusen 2:1

Hoffenheim je stigao do četvrte pobjede u zadnjih pet kola. Na domaćem terenu svladao je Bayer s 2:1 te tako prekinuo njegov niz od tri uzastopne pobjede.

Sjajni Diaby doveo je goste u vodstvo u 11. minuti kada je progurao loptu kroz noge braniču Hoffenheima, ušao u kazneni prostor i matirao protivničkog vratara.

Hoffenheim stiže do poravnanja u 23. minuti. Bila je to dobra akcija domaćina u kojoj je oštro u peterac ubacio Kaderabek, a loptu u gol skrenuo Andrej Kramarić. Šesti mu je to pogodak ove sezone u prvenstvu.

Kramarić nije uspio poentirati u 65. minuti, no na odbijenoj lopti našao se Skov koji ju skreće u mrežu. Hrvatski nogometaš odigrao je cijelu utakmicu za svoju momčad.

Borussia Dortmund - Union Berlin 5:0

Do 11. pobjede sezone stigla je Borussia Dortmund koja na domaćem terenu nije imala prevelikih problema protiv Union Berlina kojeg je svladala s 5:0 i tako mu nanijela četvrti poraz u zadnjih pet utakmica.

U 13. minuti do vodstva je stigla Borussia za koju je zabio Jadon Sancho. Pucao je iskosa, lopta je od jednog gostujućeg igrača malo promijenila smjer i prevarila vratara Berlina.

Na drugi se pogodak čekalo samo pet minuta, a u strijelce se upisao Haaland koji je najbolje reagirao na ubacivanje Brandta.

Treća lopta u mrežu Union Berlina završila je u 68. minuti kada je Marco Reus zabio iz penala. Dvije minute kasnije u strijelce se upisao i Witsel, udarcem sa sedam metara pod gredu.

Domaćin niti tu nije stao, a u 76. je stigao do novog pogotka. Po drugi puta na utakmici u strijelce se upisao Haaland.

Augsburg - Weder Bremen 2:1

Nakon tri uzastopna poraza, nogometaši Augsburga stigli su do nove pobjede, sedme ove sezone. Poslije preokreta svladali su Weder rezultatom 2:1.

Vrlo nespretno Augsburg je primio prvi pogodak. Gouweleeuw je pokušao otkloniti opasnost, no pogodio je Jedvaja u nogu, a lopta se odbila natrag u mrežu.

Domaćin je do poravnanja stigao u 67. minuti kada je poentirao Niederlechner krasnim udarcem iskosa. Pobjedu domaćinu donio je Vargas u 82. minuti.

Jedvaj je odigrao svih 90 minuta za domaću momčad.

Dodajmo kako je Eintracht izvukao bod na gostovanju kod Fortune, susret je završen rezultatom 1:1. Domaću momčad u vodstvo je doveo Ayhan u 78. minuti, da bi bod gostima donio Chandler u drugoj minuti sudačke nadoknade.