Real slavio u madridskom derbiju, Modriću bitka protiv Vrsaljka

Branimir Korać • subota, 01.02.2020.

U najzanimljivijem susretu 22. kola La Lige Real Madrid slavio je na Santiagu Bernabeuu 1:0 protiv gradskog rivala Atletica. Gol Karima Benzeme donio je razliku i Realu u ovom trenutku šest bodova prednosti nad Barcelonom...

Real Madrid odrađuje jako dobar posao u La Ligi u zadnje vrijeme, stigao je do četvrte uzastopne pobjede i sada Barceloni s utakmicom više bježi čak šest bodova što se nije dogodilo već jako dugo.

Atletico je već treću utakmicu bez pobjede, ovo mu je drugi poraz u tom razdoblju i nakon ovog kola mogao bi pasti čak do sedmog mjesta. Problemi s ozljedama kod Atletica ostavili su traga na rezultatima.

Šime Vrsaljko iskoristio je te probleme s ozljedama i krenuo je od prve minute te odradio dobar posao, kao i Luka Modrić na drugoj strani.

U prvom poluvremenu Atletico je bio opasniji i konkretniji, imao je nekoliko prijetnji preko Angela Corree, međutim lopta nije htjela u mrežu, a i Courtois je ovaj put bio na visini zadatka.

Karim Benzema u prvih 45 minuta bio je nevidljiv, bez ijednog pokušaja prema Oblaku, ali je zato u drugom dijelu napravio pravi posao i donio pobjedu Realu.

Bolje su domaćini ušli u drugi dio i odmah su zaprijetili preko Fedea Valverdea, Oblak je bio oprezan, no u 55. minuti spasa nije bilo.

Ferland Mendy nosio dobar dio zasluga za ovaj pogodak, odlično je pronašao pred golom Benzemu koji je bez problema iz blizine pogodio za vodstvo.

Sada je Atletico trebao krenuti prema naprijed i po pogodak, Diego Simeone je pokušavao na sve načine pokrenuti momčad, uveo je i povratnika Carrasca pa i mladog Sergija Camella, ali Real se dobro držao i Atletico je imao problema za uopće ući u priliku za pogodak.

Ostalo je tih 1:0, Real je učvrstio vodeću poziciju na ljestvici i stavio Barcelonu pod pritisak.

I Modrić i Vrsaljko odradili su svih 90 minuta.