Premiership, 25. kolo, 01.02.2020, 18:30 h
Manchester United 0:0 Wolverhampton
Wolverhampton

Unitedu ne pomaže ni Bruno Fernandes, Wolvesi na Old Traffordu izvukli nulu

Matej Kačan • subota, 01.02.2020.

U 25. kolu engleske Premier lige Manchester United i Wolverhampton su na Old Traffordu odigrali 0:0...

Manchester United nikako krenuti. Crveni vragovi ne mogu povezati nekoliko dobrih rezultata koji bi ih maksimalno uključili u borbu za Ligu prvaka. Nakon dva vezana poraza United je večeras na svom Old Traffordu tražio pobjedu nad Wolvesima koji drže isti bodovni konto, ali i nakon 90 minuta odstojanje ostaje isto jer je susret završio bez pogodaka.

Od nogometa smo u prvih sat vremena vidjeli baš ono što govori i rezultat, ništa. Jedino što vrijedi istaknuti jest pokušaj novog igrača Uniteda Brune Fernandesa u 35. minuti koji je otišao pokraj gola. Skupocjeni Portugalac odmah je dobio šansu u prvih 11 te je odigrao svih 90 minuta, a predstavio se u solidnom svjetlu te je imao već spomenutu najkonkretniju šansu u prvih sat vremena.

Manchester United - Wolverhampton Rezultati uživo

Malo se susret zahuktao nakon sat vremena, a novu priliku opet ima Fernandes koji je očito impresionirao odmah po dolasku u Manchester jer je dobio i dužnosti izvođenja slobodnih udaraca. iz jednog takvog je dobro potegao, ali se Rui Patricio ispružio te obranio.

Odmah nakon prijeti i Juan Mata, ali šalje loptu pokraj vrata. U 70. su i Wolvesi nakon dosta bezopasnih akcija pokazali zube. Pucao je Raul Jimenez iskosa s desne strane, ali je De Gea na razini zadatka.

Kako je susret išao kraju, tako su igrači Uniteda sve više pritiskali u potrazi za pobjedničkim pogotkom na svom terenu. Promašivali su prilike i Pereira i Greenwood, dok su Wolvesi svoje prilike tražili iz kontri.

Ipak, daleko najbolju priliku imao je United u samoj završnici. Jedan ubačaj na rub peterca došao je do Dioga Dalota koji je loptu iz pada zahvatio glavom, ali udarac ide malo pokraj vrata i Wolvesi izvlače bod nakon 90 minuta na Teatru snova.