Serie A, 22. kolo, 02.02.2020, 12:30 h
Juventus
Juventus 3:0 Fiorentina
Fiorentina

Ronaldo iz jedanaesteraca srušio Fiorentinu i došao do 50. gola u Juventusovom dresu

Matej Kačan • nedjelja, 02.02.2020.

Nogometaši Juventusa su svladali Fiorentinu u 22. kolu Serie A s 3:0, a dvostruki strijelac iz jedanaesteraca bio je Cristiano Ronaldo...

Brzo su se nogometaši Juventusa oporavili od poraza od Napolija u prošlom kolu. S 3:0 je u Torinu pala Fiorentina te je Juve podigao prednost nad Interom na šest bodova uz utakmicu više. Inter tako mora svladati Udinese ako želi zadržati priključak i otvoreno prvenstvo.

Juve je pobijedio na svoj način, umrtvio je utakmicu i sveo ju na tek nekoliko šansi i 15 udaraca sve skupa. Ove nedjelje je domaćin imao sreću da su mu pomogli braniči Fiorentine svojim greškama, a prva je došla u 38. minuti kad je igrač Fiorentine igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Juventus - Fiorentina Rezultati uživo

VAR je pokazao da postoje elementi za penal, a s bijele točke nije promašio Cristiano Ronaldo koji je tako zabio u devetom susretu zaredom za Juventus te je s tim nizom ponovio uspjeh Davida Trezegueta iz 2005.

Nije se ništa specijalno događalo gotovo 40 minuta do nove situacije u šesnaestercu Viola. Federico Ceccherini je načinio prekršaj u svom kaznenom prostoru, a Fabrizio Pasqua je nakon konzultacije s VAR-om po drugi put pokazao na bijelu točku.

Opet je s nje precizan bio Ronaldo, a i drugi pogodak je donio jedno dostignuće, tko zna koje u blještavoj karijeri Portugalca. Naime, Ronaldo je ovim pogotkom stigao do 50. gola u dresu Juventusa, a za to mu je trebalo tek 70 susreta u svim natjecanjima, dok je u samoj Seriji A postigao 40 pogodaka u 50 susreta.

Već je susret bio rezultatski riješen i izvjestan kad je u prvoj minuti nadoknade korner izveo Paolo Dybala. Lopta je pronašla glavu Matthijsa de Ligta koji zabija svoj drugi pogodak u dresu Juventusa nakon prvijenca u gradskom derbiju s Torinom.

Fiorentina je tako izgubila bez ispaljenog metka nakon niza dobrih rezultata i skoka na 14. mjesto, a Milan Badelj je susret odgledao s klupe za pričuve.

Osim dva spomenuta podatka oko Ronalda, ovom je pobjedom i sam Juventus ušao u povijesne knjige. Naime, torinski velikan je prvi klub u povijesti elitnog talijanskog razreda koji je pobijedio u 1600 utakmica.