Ćaleta-Car igrao cijelu utakmicu, a Bašić do 83. minute u dvoboju bez golova

Petar Jenjić • nedjelja, 02.02.2020.

Danas su odigrane još tri utakmice u francuskoj Ligue 1. Metz se lako obračunao sa St. Etienneom, Nica je uz dosta uzbuđenja uspjela poraziti Lyon, dok su bez golova odigrali Bordeaux i Marseille...

U zanimljivom susret Nica je na domaćem terenu bila bolja od Lyona s 2:1 te upisala devetu pobjedu sezonu. S druge strane, gostima je ovo osmi poraz sezone, a prvi nakon tri kola.

Gosti su u 22. minuti ostali s igračem manje kada je u izglednoj šansi prekršaj skrivio Marcal. Deset minuta kasnije Nica dolazi do vodstva, a nakon odbijanca zabio je Dolberg.

Ipak, u završnici poluvremena stvari su krenule loše po domaću momčad. Prvo je Lyon u 45. minuti stigao do poravnanja preko Ekambija, da bi nekoliko minuta kasnije izravan crveni karton zaradio Ounas zbog udaranja protivničkog igrača. Ipak, pobjedu je Nici donio svojim drugim pogotkom Dolberg u 64. minuti.

S dobrim rezultatima u posljednje vrijeme nastavlja Metz koji je na domaćem terenu svladao St. Etienne s 3:1 te tako upisao treću uzastopnu pobjedu, a niz bez poraza produžio na pet kola.

Nakon prvog poluvremena domaćin je vodio pogotkom Nguettea, da bi u 63. minuti Diallo podebljao vodstvo. Svojim drugim pogotkom, sedam minuta kasnije, Nguette je potvrdio pobjedu, da bi poraz gostiju ublažio Hamouma.

Posljednji susret dana između Bordeauxa i Marseillea završio je bez pogodaka, a gosti su tako produžili niz neporaženosti koji seže još od utakmice protiv PSG-a 27. listopada prošle godine.

U dresu domaće momčadi Toma Bašić igrao je do 83. minute, dok je za Marseille Duje Ćaleta-Car igrao cijelu utakmicu.