Sampdoria 2:4 Napoli
Napoli

Napoli rano poveo pa u završnici sjajnog susreta čupao pobjedu kod Sampdorije

Matej Kačan • ponedjeljak, 03.02.2020.

22. kolo Serie A zaključeno je susretom u ponedjeljak u Genovi. Domaća je Sampdoria izgubila od gostujućeg Napolija s 2:4 nakon što se vratila iz vrlo ranog deficita od dva pogotka...

Sjajnu i sadržajnu utakmicu sredine tablice gledali smo u Genovi gdje je Napoli rano vodio s 2:0 da bi tek u posljednjih deset minuta čupao pobjedu i na kraju slavio s 4:2. Moglo se vidjeti svega, od mnoštva pogodaka do poništenih eurogolova i jedanaesterca, ali i velikih grešaka.

Vrlo odlučno je Napoli ušao u susret da poveže dvije pobjede nakon neugodnog niza poraza, a u prvih 20 minuta mu je sve polazilo za nogom. Praktički iz prva dva uzbuđenja i prilike je Napoli vodio s dva pogotka razlike.

Već u trećoj minuti kobna je za domaćina poljska veza u Napoliju. Piotr Zielinski je ubacio loptu u kazneni prostor, a glavom je na nju naletio Arkadiusz Milik koji iz blizine postavlja 0:1.

Samo 13 minuta kanije već je 0:2. Iz kornera je nabacio Giovanni Di Lorenzo, a loptu je netko glavom prebacio na drugu stativu gdje je čekao Elif Elmas koji brzom reakcijom postiže svoj prvijenac za Napoli i postavlja dvostruko vodstvo za goste.

Već u 26. je 1:2, a strijelac je legendarni napadač Fabio Quagliarella koji je po tko zna koji put dokazao da godine ne utječu na klasu. Quagliarella je na rubu šesnaesterca dobio dodavanje po zraku te je iz prve opalio volej koji je bio neuhvatljiv za vratara Napolija, a lopta je završila u mreži za pogodak kakav se rijetko viđa.

Mogla je Sampdoria i do izjednačenja u 40. minuti nakon gužve i flipera ispred gola Napolija. Lopta je došla do Gastona Ramireza koji iz mat situacije gađa stativu pa se na poluvrijeme ide s 1:2. Propustio je i Milik dvije dobre šanse glavom pa smo već u prvom dijelu mogli vidjeti šest ili sedam pogodaka.

Sampdoria - Napoli Rezultati uživo

Burno je krenuo i drugi dio jer je Quagliarella iz blizine glavom promašio vrata u 53. minuti, a samo dvije minute kasnije smo vidjeli potez večeri. Gaston Ramirez je jedan ubačaj uhvatio škaricama te je postigao možda i pogodak sezone, ali je veselje pokvario VAR koji je pokazao igranje rukom u akciji za pogodak te ova ljepotica od poteza ne utječe na semafor.

Tek pet minuta kasnije pogodak postiže i Napoli, ali je i taj poništen. Jedan dalekometni šut je odsjeo na vratnici Sampdorije, a odbijanac je u mrežu pospremio Zielinski. Poljak je ipak u trenutku prvog šuta bio u zaleđu pa na semaforu ostaje 1:2.

Nije dugo utakmica mirovala, tek deset minuta jer u 70. imamo novu situaciju u šesnaestercu Napolija. Gosti su već nekoliko puta opasno živjeli, a u centru pozornosti je i ovaj put bio Quagliarella koji je izborio jedanaesterac za svoju ekipu. Siguran s bijele točke je bio Manolo Gabbiadini te Napoli odjednom ima samo bod nakon ranog velikog vodstva.

Ipak su gosti imali sreće jer je u 83. minuti jedan odbijanac došao do Diega Demmea koji iz blizine nema težak posao te postavlja 2:3. Pokušala je Sampdoria doći do izjednačenja, ali ju je konačno pokopala greška vratara Audera koji je izašao daleko od svojih vrata, a Dries Mertens je to osjetio pa efektnim lobom iz daljine postavlja konačan rezultat.

Tako smo na stadionu Luigija Ferrarisa mogli vidjeti stvarno svašta, a epilog svega je pobjeda Napolija koji se s 30 bodova pridružio Veroni i Bologni. Sampdoria je s 20 bodova 16. s tek bodom ispred Leccea i četiri od zone ispadanja.