Miami postavio rekord franšize, Porzingis predvodio Dallas u pobjedi

Petar Jenjić • utorak, 04.02.2020.

Noćas je odigrano još osam utakmica u NBA ligi u kojima nismo vidjeli prevelika iznenađenja. Izdvojit ćemo jako dobru utakmicu Jimmyja Butlera protiv Philadelphia 76ersa, kao i Kristapsa Porzingisa u pobjedu Dallasa kod Indiana Pacersa...

Dramatično je bilo u Clevelandu gdje su New York Knicksi slavili nakon produžetka sa 139:134. Dodatnih pet minuta Cavaliersima je donio Sexton 27 sekundi prije kraja, da bi u produžetku junak Knicksa bio Marcus Morris Sr. koji je kod zaostatka 134:133 povezao šest poena i postavio konačan rezultat.

Morris je predvodio Knickse s 26 poena, dok vrijedi izdvojiti triple-double Elfrida Paytona od 17 poena, 11 skokova i 15 asistencija.

Cavaliersima nije pomogao niti odlični Kevin Love s 33 poena, 13 skokova i šest asistencija, kao ni Collin Sexton s 29 poena i sedam asistencija.

Zanimljivo je bilo u Indianapolisu gdje su Dallas Mavericksi stigli do pobjede protiv Pacersa sa 112:103. Nijedna momčad nije vodila dvoznamenkastom razlikom, a Dallas vodstvo nije ispustio još od početka treće četvrtine. Uspjeli su Pacersi doći na tri poena minusa, pet minuta prije kraja (96:93), ali više od toga nije išlo.

Sjajan je u pobjedničkim redovima bio Kristaps Porzingis s 38 poena i 12 skokova, Tim Hardaway Jr. dodao je 25 poena i pet asistencija.

Najbolji je kod Pacersa bio Domantas Sabonis s 26 poena, 12 skokova i devet asistencija.

Iako Boston Celticsi nisu briljirali, ipak su slavili kod Atlanta Hawksa sa 123:115 te tako upisali četvrtu uzastopnu pobjedu. Vodstvo su preuzeli početkom drugog poluvremena, imali su i 13 poena prednosti te uspjeli sačuvati pobjedu do kraja.

Jayson Tatum s 28 poena i sedam skokova predvodio je Celticse, dok je Gordon Hayward dodao 24 poena, sedam skokova i šest asistencija.

Trae Young bio je najbolji kod Hawksa sa 34 poena i sedam asistencija.

Miami Heat postavio je rekord franšize s 81 ubačenim poenom u drugom poluvremenu, a na kraju su uvjerljivo svladali Philadelphia 76erse sa 137:106. Upravo su u spomenutom drugom dijelu stvorili razliku, ubacili su 27 poena više od protivnika u tom periodu.

Jimmy Butler predvodio je Heat s 38 poena i sedam asistencija za 28 i pol minuta u igri, Goran Dragić dodao je 24 poena i šest asistencija.

Joel Embiid predvodio je Sixerse s 29 poena i 12 skokova.

NBA:
Charlotte Hornets - Orlando Magic 100:112 (Rozier 18p / Vučević 22p, 7sk, 5as)
Cleveland Cavaliers - New York Knicks 134:139
Indiana Pacers - Dallas Mavericks 103:112
Washington Wizards - Golden State Warriors 117:125 (Beal 43p, 6as / Burks 30p)
Atlanta Hawks - Boston Celtics 115:123
Miami Heat - Philadelphia 76ers 137:106
Memphis Grizzlies - Detroit Pistons 96:82 (Valančiunas 26p, 17sk / Drummond 25p, 18sk)
Sacramento Kings - Minnesota Timberwolves 113:109 (Fox 31p, 5as / Towns 22p, 10sk, 6as)