Lille i Monaco minimalno slavili kod kuće, Pavloviću 90 minuta, Bradariću i Subašiću pripala klupa

Matej Kačan • utorak, 04.02.2020.

Dva susreta 23. kola francuske Ligue 1 odigrana su u 19 sati. Lille je kod kuće s 1:0 svladao Rennes, dok je Monaco istim rezultatom slavio protiv Angersa. Hrvatski nogometaši su kod pobjednika ostali na klupama...

U dvoboju treće i četvrte ekipe lige Lille je kod kuće svladao Rennes s minimalnih 1:0 i tako mu se približio na tri boda zaostatka. Tako su nogometaši Lillea povezali dvije pobjede nakon tri poraza u nizu, a Rennes je izgubio nakon dvije pobjede i remija.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Loic Remy u četvrtoj minuti. Remyju je dodao Jonathan Ikone, a ovaj je sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio od stative. Nije se mnogo toga dešavalo sve do posljednjih 20 minute kad su još po priliku izmijenili Remy i Flavien Tait, no obojica su promašili vrata protivnika.

Ostao je tako rezultat koji je Lilleu donio minimalnu pobjedu, a na klupi domaćina je ostao Domagoj Bradarić.

Sličnu sliku smo gledali i u Kneževini Monako gdje je domaćin s minimalnih 1:0 svladao Angers u dvoboju sredine tablice te ga je preskočio pa je sada deveti s 32 boda. Monaco je prekinuo niz od tri poraza, dok je Angers pao na 13. mjesto s drugom izgubljenom utakmicom u nizu.

I na Stade Louis II je pogodak pao u ranoj fazi susreta, a strijelac je bio Stevan Jovetić glavom nakon ubačaja Fofane. prije toga je za domaćina mrežu zatresao Ben Yedder, ali mu je pogodak poništen zbog zaleđa.

Do kraja susreta je inicijativu i napade preuzeo Angers, ali gostima ništa nije polazilo za nogom pa su najveće šanse prolazile pokraj ili preko vrata na kojima je stajao Benjamin Lecomte. To znači da je susret s klupe gledao Danijel Subašić. Mateo Pavlović kod gostiju je odradio cijelu utakmicu.