Liverpoolovi klinci prošli dalje, Šunjićev Birmingham na jedanaesterce

Jan Šneler • srijeda, 05.02.2020.

Poznati su svi sudionici petog kola FA kupa, a večeras je i u ponovljenim susretima bilo puno uzbuđenja te su čak tri utakmice odlučene nakon regularnog vremena...

Ne prestaju uzbuđenja u FA kupu, iako večeras u ponovljenim susretima četvrtog kola iznenađenja nije bilo. Ipak, čak dva susreta odlučena su nakon izvođenja jedanaesteraca, dok je jedan riješen nakon produžetaka. Prevedeno, tek su dva susreta odlučena u regularnom vremenu.

Na mitskom Anfieldu gledali smo momčad Liverpoola koja će se u ovom sastavu teško ponovno okupiti. Naime, zbog ranije planiranog odmora, Jurgen Klopp odlučio je odmoriti sve prvotimce tako da je susret odigrala B postava Redsa. Ipak, nakon neriješenih 2:2 u prvom susretu, u ponovljenoj utakmici slavili su s 1:0.

Nije to bila neka posebno lijepa predstava, ali autogolom Ro-Shauna Williams iz 75. minute Liverpool je stigao do petog kola i ogleda s Chelseajem na Stamford Bridgeu.

Od Newcastlea smo očekivali puno više na gostovanju kod Oxford Uniteda, ali smo ostali prilično razočarani. Do 84. minute gosti su imali sve. Još u prvih pola sata postigli su dva pogotka i praktički riješili pitanje pobjednika. Strijelci su bili Sean Longstaff i Joelinton.

Ipak, u samoj završnici domaći uzvraćaju udarac, a Newcastle nestaje s terena. Prvo je u 84. minuti Liam Kelly zabio za 1:2, da bi u posljednjim trenucima susreta Nathan Holland donio domaćima produžetke. U njima su Svrake bile bolje i zasluženo u 116. minuti pogotkom Allana Saint-Maxima došle so pobjede i prolaza u peto kolo gdje ih čeka WBA Slavena Bilića.

Derby je uspješno svladao Northampton s 4:2. U 28. minuti Andre Wisdom doveo je domaće u vodstvo, a sedam minuta kasnije Duane Holmes povećao je prednost Derbyja. Početkom nastavka gosti smanjuju, ali već u 51. minuti Jack Marriott vraća veliku prednost domaćem sastavu. U 77. minuti legendarni Wayne Rooney bio je precizan s bijele točke, kao i u 84. minuti Sam Hoskins s druge strane koji je uostalom postavio konačni rezultat.

U sljedećem kolu Derby će ugostiti Manchester United, a bit će svakako zanimljivo vidjeti ogled Rooneya protiv bivšeg kluba. Protiv još jednog Premierligaša, Sheffield Uniteda u petom kolu borit će se Reading koji je svladao Cardiff.

Bila je to vrlo napeta utakmica u kojoj je Cardiffprosuo ogromno vodstvo. Pola sata prije kraja imali su dva pogotka prednosti, ali umalo im nije bilo dovoljno. Gosti su uspjeli izjednačiti u 79. minuti i odvesti susret u produžetke. Niti tu nije bio kraj preokretima jer Cardiff dolazi do vodstva u 93. minuti preko Josha Murphyja.

Činilo se da će Velšani uspjeti izboriti peto kolo, ali u 116. minuti Yakou Mete donosi novo izjednačenje Readingu i odvodi utakmicu u seriju jedanaesteraca. Cardiff je potpuno potonuo, a Reading pogađao i ušao u sljedeći krug.

Bez obzira kako im završila ova sezona u FA kupu, u Birminghamu imaju velikog razloga za zadovoljstvo. U četvrtom kolu svladali su Coventry i to s dva pogotka u zadnjim minutama. Sve je izgledalo idealno za goste koji su poveli s 0:1 u 50 minuti. Strijelac je bio Amadou Bakayoko.

Mreže su mirovale, ali u sudačkoj nadoknadi Birmingham se izvukao. Harlee Dean pogodio je za 1:1 i produžetke. U njima je također gostujući sastav bio upečatljiviji i već je u 114. minuti Maxime Biamou zabio za 1:2. Ipak, kao što smo rekli, Birmingham se ne smije otpisati jer je u 120. minuti Jeremie Bela zabio za novo izjednačenje te izvođenje kaznenih udaraca u kojima je ipak bolja bila domaća momčad i slavila s 4:1.

Dodajmo kako je Ivan Šunjić odigrao svih 90 minuta za domaći sastav.