Tottenham preokrenuo rezultat protiv Southamptona i prošao u osminu finala FA kupa

Matej Kačan • srijeda, 05.02.2020.

Nogometaši Tottenhama su prošli u osminu finala FA kupa. Nakon prve utakmice i 1:1, Tottenham je u uzvratu na svom terenu preokretom svladao Southampton s 3:2...

Infarktno je bilo u Londonu na novom Tottenhamovom stadionu u šesnaestini finala FA Kupa. U prvom susretu su si Spursi zakomplicirali život i odigrali 1:1 sa Southamptonom pa se moralo na uzvrat u London. I tu je bilo drame, a Tottenham je prošao dalje poslije velikog preokreta nakon što je gubio s 1:2.

Southampton je vodio i odigrao mnogo bolju utakmicu s više posjeda i udaraca od protivnika, ali kući ide praznih ruku. Već u 11. minuti Shane Long je zaprijetio glavom, ali mu je sjajno obranio Hugo Lloris. Samo minutu kasnije Tottenham vodi nakon nesretnog odbijanca Jacka Stephensa u svoju mrežu.

Tottenham - Southampton Rezultati uživo

U 19. minuti je mogao Southampton do izjednačenja, ali je Danny Ings pogodio gredu. i nastavlja se nesreća gostiju. Ipak je zadovoljština stigla u 34. minuti kada Long ne griješi iz odbijanca i postavlja 1:1.

Southampton je igrao i dominirao, a Spursi nisu izgledali kao ekipa koja je spremna zadati konačni udarac protivniku. tako su mreže mirovale do 72. minute kada je iskupljenje za gredu doživio i Danny Ings koji preciznim udarcem iz šesnaesterca dovodi Southampton u vodstvo s manje od 20 minuta do kraja.

Nije dugo trajalo slavlje i vodstvo gostiju jer je već u 78. Dele Alli dubinskom loptom pronašao Lucasa koji je mirno matirao vratara Southamptona za 2:2. Veliki preokret je kompletiran u 86. minuti kada je nakon kontakta Angusa Gunna i Heung-Min Sona Korejac pao u kaznenom prostoru, a sudac je pokazao na bijelu točku.

O samom prekršaju će se još raspravljati, ali je Korejac sam izveo najstrožu kaznu te je to učinio precizno za 3:2 i prolazak Tottenhama.