Ivica Radić vrlo dobar u neočekivanom porazu Tabakove Zielone Gore

Branimir Korać • četvrtak, 06.02.2020.

U susretu 20. kola poljskog prvenstva Zielona Gora neočekivano je poražena na svom parketu od Bydgoszcza koji je odigrao svoju vjerojatno najbolju utakmicu sezone...

Očekivalo se da će to biti jednostavan posao za Zielonu Goru, ali na kraju se pretvorilo u debakl. U goste Žanu Tabaku i njegovim igračima stigao je skromni Bydgoszcz, momčad iz donjeg dijela ljestvice i priredio veliko iznenađenje.

Od početka stvari nisu išle željenim smjerom za domaćina koji se nije uspio odvojiti, a onda je u drugom poluvremenu ušao u zaostatak i više nijednom nije uspio doći niti do poravnanja.

Završilo je 113:107 za goste u vrlo efikasnoj utakmici u kojoj je domaćin ubacio 12 trica, ali niti to nije pomoglo.

Ludvig Hakanson predvodio je Stelmet s 19 poena i šest asistencija, a Ivica Radić je za 27 minuta ubacio 18 poena (8/11 za dva, 0/1 za tri, 2/2 slobodna) uz sedam skokova i dvije asistencije.

Kod gostiju Kris Clyburn ubacio je 35 poena uz osam skokova dok je AJ Walton dodao 20 poena i sedam asistencija.