Deportivo Alaves 2:1 Eibar
Eibar

Alaves svladao Eibar i došao do sedme pobjede u sezoni

Jan Šneler • subota, 08.02.2020.

Pobjedom protiv Eibara u 23. kolu španjolske La Lige, Alaves je prekinuo niz od dva susreta bez slavlja i dodatno pobjegao momčadima koje su u opasnoj zoni...

Susret Alavesa i Eibara nije bio pretjerano uzbudljiv za neutralne promatrače. Radi se o dvije momčadi koje ne postižu previše pogodaka i većina njihovih međusobnih ogleda u najvišem rangu španjolskog nogometa završavala je s malo golova.

Večeras je do slavlja stigla domaća momčad. Po grafici napadačkih akcija vidljivo je kakav je bio intenzitet igre, ali i činjenica je kako su obje momčadi vrlo disciplinirane u fazi obrane te ne dozvoljavaju prevelika odstupanja od onoga što je zacrtano.

Deportivo Alavés - Eibar Rezultati uživo

Prvo poluvrijeme prošlo je bez pogodaka, prilično mirno. Ipak, početkom nastavka konačno smo vidjeli pravu akciju i lijep pogodak Lucasa Pereza za vodstvo domaćeg sastava. Perezu je trebalo svega deset sekundi u drugom poluvremenu da zatrese mrežu gostiju. Obrana Eibara nevjerojatno je pogriješila početkom nastavka. Dvadesetak minuta kasnije, Alaves je napravio novi korak prema pobjedi i nova tri boda na ukupnom kontu.

Oliver Burke bio je u sjajnoj poziciji i mirno je poentirao za 2:0. Ritam igre dodatno je pao, domaći su se potpuno povukli, a Eibaru ta prividna kontrola nije donijela neki značajni iskorak. Uspjeli su doći do utješnog pogotka u 83. minuti preko Fabiana Orellana, ali na tome je i ostalo.