Sunsi pregazili Rocketse, Wizardsi u zadnjoj sekundi do pobjede

Petar Jenjić • subota, 08.02.2020.

Noćas je odigrano još sedam utakmica na NBA parketima. Niz pobjeda Toronta se nastavlja, Phoenix Sunsi potpuno su razbili Houston Rocketse, dok je Bradley Beal u zadnjoj sekundi donio pobjedu Washington Wizardsima...

Tijesno je bilo u Washingtonu gdje su Wizardsi izvukli pobjedu protiv Dallas Mavericksa sa 119:118. Tim Hardaway Jr. zabio je jedno slobodno bacanje za vodstvo gostiju 118:117, da bi Bradley Beal uzvratio polaganjem te donio svojoj momčadi pobjedu.

Beal je ujedno bio i najbolji u pobjedničkim redovima s 29 poena, pet skokova i osam asistencija, Davis Bertans dodao je 20 poena i osam skokova.

Najučinkovitiji u redovima Dallas bio je Seth Curry s 20 poena.

Toronto Raptorsi ponovno su svladali Indiana Pacerse, ovoga puta u gostima sa 115:106, te tako produžili niz na 13 pobjeda. Gostujuća momčad susret je prelomila tijekom posljednje četvrtine kada je napravila seriju 12:4 i stigla do deset poena viška (113:103).

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Serge Ibaka s 22 poena i deset skokova, Fred VanVleet dodao je 20 poena i sedam asistencija.

Indiana Pacerse ponovno je predvodio Domantas Sabonis koji je susret zaključio s 19 poena i 16 skokova.

Do 21. pobjede stigli su Phoenix Sunsi koji su na domaćem parketu potpuno pregazili Houston Rocketse sa 127:91. Bio je to gotovo pa potpuno jednosmjeran susret. Sunsi su prvu četvrtinu zaključili s vodstvo 46:26, što su Rocketsi prepolovili do poluvremena. Međutim, u nastavku susreta domaćin se ponovno uspio još više odvojiti te doći do uvjerljive pobjede.

Kelly Oubre Jr. predvodio je Sunse s 39 poena i devet skokova, dok je Devin Booker dodao 33 poena i devet skokova. Dario Šarić još uvijek je van terena.

Najbolji je kod Rocketsa bio James Harden s 32 poena i pet asistencija.

Osam dana nakon što su postavili rekord franšize s 21 tricom, Sacramento Kingsi noćas su bili blizu tog ostvarenja. U pobjedi protiv Miami Heata sa 105:97 ubacili su ih 19, što je bilo i više nego dovoljno. Kroz posljednju četvrtinu Kingsi su napravili seriju i otišli na 17 poena viška, a Miami se do kraja nije uspio potpuno približiti.

Prvo ime Kingsa bio je Bogdan Bogdanović s 23 poena, dok je Buddy Hield dodao 21 poen, sedam skokova i pet asistencija.

Najbolji je u redovima Heata bio Bam Adebayo s 26 poena i sedam skokova.

NBA:
Philadelphia 76ers - Memphis Grizzlies 119:107 (Korkmaz 34p, 6sk, / Morant 15p, 6as)
Washington Wizards - Dallas Mavericks 119:118
Boston Celtics - Atlanta Hawks 112:107 (Tatum 32p, 6as / Collins 30p, 10sk)
Indiana Pacers - Toronto Raptors 106:115
Oklahoma City Thunder - Detroit Pistons 108:101 (Paul 22p, 6sk, 7as / Jackson 28p)
Phoenix Suns - Houston Rockets 127:91
Sacramento Kings - Miami Heat 105:97