Schalke kiksao protiv Paderborna, Pongračić isključen u drugom nastupu za Wolfsburg

Matej Kačan • subota, 08.02.2020.

Pet susreta 21. kola njemačke Bundeslige odigrano je u subotu u ranom terminu, a od rezultata izdvajamo remi Wolfsburga i Fortune u kojem je crveni karton zaradio hrvatski stoper Marin Pongračić...

Wolfsburg nije uspio potvrditi pobjedu koju je protiv Paderborna upisao nakon tri vezana poraza. Na putu do drugog slavlja u nizu se ispriječila Fortuna iz Düsseldorfa koja je izborila drugi remi zaredom te je skočila na 17 bodova, koliko ima i Werder.

U utakmici koja nije plijenila ljepotom Fortuna je povela u prvom poluvremenu preko Matthiasa Zimmermanna koji je na asistenciju Bernharda Tekpeteyja matirao domaćine. U 48. minuti se činilo kako pred Wolfsburgom stoji nemoguć zadatak uzimanja ičega iz ovog susreta jer je crveni karton zbog laktarenja dobio Marin Pongračić, hrvatski stoper kojemu je ovo bio drugi nastup za svoj novi klub.

Uspio je Wolfsburg izjednačiti i to samo dvije minute kasnije preko Renata Steffena koji glavom iz blizine nije imao težak posao za postavljanje konačnog rezultata i podjelu bodova. Josip Brekalo je susret odgledao s klupe domaćina.

Nakon dvije vezane pobjede, došao je red i na poraz Hoffenheima, a koban je na svom terenu bio Freiburg koji se s minimalnom 1:0 pobjedom primaknuo na 32 boda što je samo bod manje od današnjeg suparnika. Andrej Kramarić nije bio u sastavu poražene momčadi, a pogodak vrijedan tri boda za Freiburg je postigao Gian-Luca Waldschmidt iz jedanaesterca u 40. minuti.

Veliki kiks koji će odmoći u borbi za mjesta u Ligi prvaka je upisao Schalke koji je kod kuće odigrao tek 1:1 protiv posljednjeg Paderborna. Po prikazanom u prvom poluvremenu možda je mogao fenjeraš i voditi jer je imao mnogo više udaraca, a poništen mu je i pogodak Strelija Mambe zbog zaleđa. Ipak je nakon nule na odmoru Schalke krenuo bolje u drugi dio te je poveo preko Ahmeda Kutucua u 63. minuti, a konačan rezultat je postavio Klaus Gjasula nakon kornera u 81. minuti.

Na pretposljednje mjesto i u zonu ispadanja je skliznuo Werder iz Bremena koji je u očajnoj formi ove sezone, a najnoviji poraz mu je nanio Union iz Berlina koji se posve ravnopravno priključio sredini ljestvice. Dominirao je Werder i to pogotovo u prvom dijelu, ali nijednu konkretniju šansu nije stvorio. Union je matirao domaćina iz dvije prave prilike, a u oba slučaja strijelac je bio Marius Bulter koji je golove postizao u 52. i 72. minuti.

Drugi berlinski klub nije bio istog uspjeha. Hertha je kod kuće izgubila od Mainza koji je nakon niza poraza upisao pobjedu za 21. bod i približavanje svom današnjem protivniku koji s dva boda viška leži na 14. mjestu. Poveo je Mainz preko Robina Quaisona u 17. minuti, a na nova velika uzbuđenja se čekalo sve do vrlo sadržajnih posljednjih deset minuta susreta.

Prvo je u 82. Quaison svojim drugim golom povisio na 0:2, ali je samo dvije minute kasnije iz kornera smanjio Dedryck Boyata. Možda je Hertha mogla i do boda, ali ju je u napadima presjekao crveni karton Mariusa Wolfa koji je dva puta požutio i ostavio svoju ekipu s desetoricom.

Nije dugo prošlo od crvenog, a domaćin je opet natjerao suca na važan zvižduk. Strijelac pogotka za smanjenje Boyata je načinio prekršaj u svoj šesnaestercu, a s bijele točke je precizan za svoj hat-trick bio Quaison koji je tako postavio konačnih 1:3.