Levante prekinuo niz poraza, Getafe čvrsto drži treće mjesto

Jan Šneler • subota, 08.02.2020.

U 23. kolu španjolske La Lige, Getafe je na svom terenu svladao Valenciju i trenutno zaostaje svega četiri boda za drugoplasiranom Barcelonom...

Getafe radi sjajan posao ove sezone, a to se potvrdilo i u 23. kolu španjolske La Lige. Četvrti put u nizu došao je do pobjede, a u subotu mu je to pošlo za rukom protiv direktnog konkurenta za Ligu prvaka, Valencije.

Sjajno su igrali domaći, u svakom segmentu igre pokazali su kako su na daleko većoj razini od Valencije. Šišmiši nisu ništa mogli u prvom dijelu u kojem su čak uspjeli sačuvati praznu mrežu. Domaći su napadali sa svih strana, ali Valencia se uspjela obraniti. Posebno je inspiriran bio Jorge Molina, no iz brojnih šansi nije uspio pronaći put do mreže.

Getafe - Valencia Rezultati uživo

U nastavku se ipak iskupio za sve. Više niti Jaume Domenech niti sreća nisu mogli pomoći Valenciji. U 58. minuti Molina je načeo Valenciju, a deset minuta kasnije povećao na 2:0. Nakon crvenog kartona Alessandra Florenzija bilo je tek jasno kako Valencia nema šanse, a konačnih 3:0 postavio je Jaime Mata u 87. minuti.

U ranijem terminu fenjeraš Leganes poražen je na gostovanju kod Levantea koji je konačno prekinuo niz poraza. Bila je to zanimljiva utakmica u kojoj su gosti bili bolji u drugom dijelu i značajno kvalitetnije igrali, ali malo im je to vrijedilo kada je Levante u prvih pola sata sve sredio.

U 20. minuti Ruben Rochina donio je prednost domaćima, da bi osam minuta kasnije vodstvo potvrdio Marti Roger.