Real Sociedad 2:1 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Baskijski derbi završio pobjedom Real Sociedada

Jan Šneler • nedjelja, 09.02.2020.

U 23. kolu španjolske La Lige, Real Sociedad je protiv baskijskih rivala Athletic Bilbaa došao do slavlja s 2:1...

Velik tjedan je iza baskijskih prvoligaša. Real Sociedad je u četvrtak izbacio iz Kupa kralja Real Madrid, a istog dana je i Athletic Bilbao izbacio Barcelonu. Zanimljiva koincidencija s obzirom na to da su se danas ogledali u sklopu 23. kola La Lige.

Susret je prošao u dominaciji domaćeg sastava koji je ujedno i slavio na kraju. Naročito je Real Sociedad bio aktivan i napadački orijentiran u prvom dijelu. Ipak, bez obzira na veći broj napada i daleko kvalitetniju i organiziraniju igru, domaći nisu uspjeli doći do pogotka.

Real Sociedad - Athletic Bilbao Rezultati uživo

Golovi su padali u drugom dijelu, točnije u drugom dijelu drugog poluvremena. Sve je započeo Portu lijepim pogotkom u 65. minuti. Nisu gosti dugo tugovali jer je već par minuta kasnije vrijedni i nevjerojatno brzi Inaki Williams pogodio za 1:1.

Činilo se da će tim rezultatom utakmica i završiti, no u 83. minuti Alexander Isak zabija za konačnih 2:1. Isprva nije uspio svladati vratara, ali se uspio ponovno izboriti za udarac i poentirati. Na samom kraju, u 89. minuti Iker Muniain nespretno je startao, poprilično zakasnio u uklizavanju i dobio zasluženo direktni crveni karton te tako dodatno otežao posao gostima.