Nastavlja se loš niz Cagliarija, Napoli također opet posrnuo

Mihaela Bradovski • nedjelja, 09.02.2020.

U ranijem dijelu nedjeljnog programa u Serie A poraze su upisali Napoli i Cagliari, Napoli je izgubio kod kuće od Leccea, a Cagliari je poražen u gostima kod Genoe...

U dvoboju dvije momčadi koje su u susret ušle s dugačkim nizom bez pobjede, Genoa je ugostila Cagliari i upisala je vrlo važna tri boda u borbi za opstanak. Cagliari je bio najugodnije iznenađenje u početku sezone, ali nije izdržao i počeo je nizati negativne rezultate te je sada znatno pao na ljestvici.

Na ovom gostovanju već u prvom poluvremenu treneri su imali pune ruke posla, Cagliari je zbog ozljeda u prvih 25 minuta ostao bez Faraga i Cacciatorea, a Genoa bez Ghiglionea. Njega je zamijenio Goran Pandev i četiri minute nakon ulasku u igru poslao je loptu u mrežu za konačnih 1:0.

U teškoj situaciji je i Brescia koja je u zoni ispadanja, a na svom travnjaku nije uspjela svladati Udinese. Momčad iz Udina u ovaj susret je ušla s tri uzastopna poraza, a ovdje se uspjela oporaviti i golom u 93. minuti izboriti remi.

Tek u 81. minuti pao je prvi pogodak i to u mreži Udinesea kada je zabio Dimitri Bisoli, ali u 93. minuti Udinese izbjegava poraz golom Rodriga De Paula.

Dramatično je bilo i u dvoboju između Sassuola i SPAL-a, Sassuolo je kao gost slavio 2:1. I ovdje je odluka pala u samoj završnici kada je Bjelokošćanin Jeremie Boga zabio za pobjedu, nakon ubačaja na drugu vratnicu, iz puno trka glavom je poslao loptu u mrežu. SPAL je vodio golom Bonifazija do 65. minute kada se domaćin vraća golom Caputa s 11 metara.

Napoli igra loše i dalje i problemi se nastavljaju. Ugostio je Lecce i upisao je poraz 3:2. Lapadula je bio junak gostiju s dva postignuta pogotka, Arkadiusz Milik nakratko je vratio Napoli u igru početkom drugog dijela, ali uz Lapadulu proradio je i Mancosu te je Lecce pobjegao na 3:1. U završnici je Callejon samo smanjio na 3:2.

Nakon ovog poraza, Napoli će kraj kola dočekati na 11. mjestu na ljestvici.